106 woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowa
Kod produktu: BP-106
139,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Ludovic Bonneton, założyciel Bon Parfumeur, jest miłośnikiem majowych róż z paryskiego parku Bagatelle. Marzył o perfumach, które przeniosą nas do ogrodu, nad którym unosi się słodki zapach róż. Caroline Dumur stworzyła różany zapach dla Bon Parfumeur, wykorzystując ponad 99% składników pochodzenia naturalnego.
Odurzająca i delikatna róża damasceńska jest tu gwiazdą pierwszej wielkości i otwiera zapach. Odrobina różowego pieprzu wnosi świeży akcent, następnie aksamitne płatki róż łączą się z nutami piżma i wanilii.

Jak pachnie róża damasceńska?
W perfumiarstwie używa się dwóch odmian róży: róży majowej i róży damasceńskiej. Dwie piękne nazwy, ale nie masz pojęcia, jak pachną te kwiaty? Róży damasceńskiej użyliśmy w 106. Jest mniej miodowa niż Centifolia, bardziej przypomina owoc liczi, jest też mocniej malinowa i świeższa w nucie głowy.

Jak pachnie davana?
Te zielone liście bylicy Artemisia Pallens, pochodzą z Indii. Nie dajcie się jednak zmylić, zielony kolor tego składnika nie ma nic wspólnego z zapachem. W nucie serca davana ujawnia silnie owocowe, prawie wiśniowe, aksamitne aspekty. Wyraźnie poczujesz też aromat lukrecji.

Nuty Zapachowe
Głowa

róża damasceńska, różowy pieprz, ketmia piżmowa

Serce

davana (olejek z ziela bylicy Artemisia Pallens), Rose Essential TM (substancja dająca zapach róży rosnącej w ogrodzie), papirus

Baza

wanilia, balsam peruwiański, drzewo sandałowe

O marce Bon Parfumeur

 

Zamysł jest taki, żeby się bawić (w perfumiarza). Śmiało łączyć zapachy, nie trzymać się kurczowo jednego, po prostu próbować, próbować i jeszcze raz próbować, czemu sprzyjają i korzystne ceny (od 170 zł), i mnogość możliwości (ponad dwadzieścia kompozycji z dziesięciu grup olfaktorycznych).

Każda linia ma inny kolor i numer — odcień wskazuje grupę, a cyfry pozwalają łatwo odszukać wybrany zapach. Kolejna wskazówka to trzy główne nuty wypisane na każdej etykiecie. Na przykład 801 (z grupy kwiatowej) to przede wszystkim peonia, lotus i bambus, jednak w połączeniu z 602 (z grupy drzewnej), w którym dominują pieprz, cedr i paczula, nabiera bardziej wytrawnego, ziemistego, ciemnozielonego charakteru. I można tak bez końca!

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Historie Bon Parfumeur

#Galilu