Aphorisms of a Perfumer, Dominique Ropion

Kod produktu: NEZ103
75,00 zł
Dodaj do ulubionych
Chwilowo niedostępne Powiadom mnie o dostępności

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Kwiatowy mIstrz

Jaki jest Dominique Ropion? Powściągliwy, utalentowany, zabawny i pracowity. Sam siebie nazywa kompozytorem i arytmetykiem zapachów, którego motywuje przekonanie, że „ta sama formuła na skórze każdej osoby opowiada inną historię”. W kolejnych rozdziałach perfumiarz dekonstruuje zapachy, które zna z dzieciństwa, te, które lubi spotkać na ulicy lub te, na które trafia zupełnie niespodziewanie, a także aromaty ulubionych kwiatów - róży, narcyza, tuberozy.

Wszystko po to, by ujawnić nam swoje olfaktoryczne i emocjonalne sekrety. To, jak eksplorując istotę uzależnienia, animalności i przyciągania, dąży do stworzenia zapachów, które „zwiążą się i dopasują do wewnętrznej głębi każdej istoty, która siłą rzeczy stanie się inna” niż ona sama. Dzięki temu wyjątkowemu świadectwu mamy szansę poznać jego niepowtarzalne, pełne wrażliwości podejście do swojej pracy.

O marce Nez Éditions

 

 

Internetowe recenzje perfum zrewolucjonizowały branżę okazało się, że oprócz krytyka literackiego, filmowego i muzycznego znajdzie się też miejsce dla krytyka perfumeryjnego. NEZ jest pierwszą publikacją wychodzącą w druku, która prezentuję tę dziedzinę krytyki (a ta bywa tutaj bardzo ostra!). Łącząc artykuły, wywiady, ankiety i analizy dotyczące zapachu, jedyne w swoim rodzaju pod względem różnorodności perspektyw wydawnictwo pomaga zrozumieć, jak zmysł powonienia łączy nas ze światem.

W bardzo zróżnicowanym gronie publicystów NEZ znajdują się nie tylko branżowi pasjonaci, ale również naukowcy, pisarze, akademicy, ekonomiści, historycy, fotografowie i wszelkiej maści artyści.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu