Cornucopia EDP 50 ml

Grupa olfaktoryczna: drzewno-ambrowa
Kod produktu: AM11
485,00 zł 291,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 485,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać później z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Cornucopia, czyli róg Amaltei lub róg obfitości, jest symbolem spełnienia i dostatku, skupienia i kontemplacji po uwolnieniu od wszelkich niespełnionych, osobistych potrzeb i pragnień. Rozległy, wszechogarniający zapach pozwala się wycofać, oddychać swobodnie i poczuć tak, jakby już nigdy nie potrzebowało się niczego. Obfitość można interpretować na wiele sposobów:  dla Andrei jest nią właśnie ten niezwykle bujny zapach wiosenny.

W urzeczywistnieniu tej wizji skorzystała z pomocy Sophie Truitard. Perfumiarka bawiła się warstwami różnych surowców i tekstur, aby uzyskać wyjątkową kompozycję o różnych poziomach zapachu. Każdy z surowców stanowi odrębną cegiełkę. Te elementy zapachowe razem tworzą złożoną konstrukcję o harmonijnym kształcie. Jest to nowoczesna mieszanka rozpoczynająca się od chłodnych nut gorzkich przypraw, po których ujawniają się nuty lukrecji – ciepłe i zwierzęce. Ciemną atmosferę kminku, kadzidła i styraksu podkreślono lżejszymi składnikami, takimi jak zielony i różowy pieprz, drewno cyprysowe oraz wyjątkowy bergapten – łagodna zielona nuta przypominająca petitgrain, występująca w bardzo niewielu kompozycjach zapachowych. Czarne piżmo oraz kandyzowane figi rozwijają się w uzależniający i urzekający, oryginalny wszechświat luksusowych zapachów.

Składniki
  • Nuty głowy: pieprz zielony, bergapten, drewno cyprysowe
  • Nuty serca: kminek, arcydzięgiel, kadzidło
  • Nuty bazy: kandyzowane figi, styraks, czarne piżmo
Nuty Zapachowe
zielony pieprz, pomarańcza, cyprys, kumin, arcydzięgel, kadzidło, kandyzowana figa, styraks, czarne piżmo

O marce Andrea Maack

 

Andrea Maack to islandzka artystka multidyscyplinarna, która postanowiła przeobrazić swoją sztukę w doświadczenie olfaktoryczne. Inspiracje czerpie jednak nie tylko z własnych działań, ale też z surowych krajobrazów Islandii. Z zieleni, z pustki, z chłodu lodowców i momentami onieśmielającej przestrzeni. Tworzy zapachy dzikie, nieujarzmione, wymykające się konwenansom. Choć sporo w nich mroku, tajemnicy i “ciemnych” składników, na skórze efekt jest bardzo energetyczny.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu