pl en
Cart0

Astier de Villatte

Grand Chalet kadzidła

Product code: ADV113
Zagubiona w szwajcarskich alpejskich pastwiskach, w sercu małej i spokojnej wioski, stoi imponująca drewniana konstrukcja o nazwie Grand Chalet. To tutaj, w tym wyjątkowym krajobrazie z leczniczym klimatem zmaieszkał Balthus. Oczarowany zapachem mleka, miodu i nutami cytrusów ze starożytnych lip, które otaczały jego malarskie studio. Dziś, jak wspaniałe wspomnienie, jego ulubione perfumy ponownie wypełniają to miejsce.
 
Dzięki sprzyjającemu klimatowi wyspy Awaji, położonej u wybrzeży Kobe, pochodzi stamtąd najlepsze kadzidło. Tamtejsi mistrzowie perfumerii, koh-shi, przygotowują kadzidło zgodnie z tysiącletnią tradycją, przekazywaną przez pokolenia z ojca na syna. Doprowadzili do perfekcji cztery etapy produkcyjne. Najpierw przygotowują i mieszają składniki – wszystkie pochodzenia naturalnego – w tym egzotyczne drewno, rośliny i zioła, żywice roślinne i perfumy. Ugniatają te składniki, uzyskując jednolitą pastę, i pozostawiają na dwa tygodnie, aby połączyła się z perfumami. Z tej pasty formują następnie długie paski, które przycinają do żądanej długości i pozostawiają na trzy dni do wyschnięcia na zachodnim wietrze. Gotowe kadzidło zbiera się w pęczki. Każde pudełko zawiera około 125 kadzidełek, z których każde pali się przez 30 minut.

How to use

Zapalić końcówkę kadzidełka i zdmuchnąć płomień. Umieścić dymiące kadzidełko w stojaku lub misce wypełnionej piaskiem lub ryżem. Aby zagasić kadzidełko, wystarczy delikatnie ścisnąć jego końcówkę. Można będzie zapalić je ponownie później.
Price PLN195.00
Qty-+