pl en
Cart0

Pierre Guillaume Paris

28 Peau d'Ambre woda perfumowana

Product code: PG-28 Peau d'Ambre woda perfumowana

Orientalny i śródziemnomorski.

Na początku VI w. p.n.e. starożytny Korynt zyskał przewodnią rolę w handlu pachnidłami. Był do tego celu idealnie usytuowany: korynccy perfumiarze mogli dogodnie eksportować do krajów Wschodu i Zachodu swoje olejki zapachowe, przechowywane w naczyniach z alabastru lub aryballosach. Z wybrzeży Zatoki Korynckiej ruszały w świat niewielkie statki, przewożące pachnidła i żywice zapachowe w skórzanych bukłakach.

Wyobraźmy sobie wypływającą o zmierzchu liczną flotę statków handlowych, załadowanych po burty wazami i bukłakami z balsamami, olejkami i żywicami zapachowymi. Z każdego statku uwalnia się mieszanka tych cudnych aromatów, dolatując do lądów porośniętych sośniną i makią.

Kadzidłowiec, balsam jodłowy, opoponaks i benzoin to cztery żywicze zapachy zaprzężone w rydwan z ambry i skóry, pędzący wzdłuż skalistych brzegów Morza Śródziemnego.

Notes

ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LINALOOL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE, BENZYL CINNAMATE, COUMARIN, EUGENOL, CITRONELLOL, GERANIOL, CITRAL, BENZYL ALCOHOL.
Capacity
  • PLN655.00 PLN491.25
    Last ones
  • PLN440.00 PLN330.00
    Last ones

* Required Fields

Qty-+
Buy sample