Ex Voto świeca - kolor blue empire

Kod produktu: CT331
315,00 zł
Dodaj do ulubionych
Chwilowo niedostępne Powiadom mnie o dostępności

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis
To ex-voto odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w Syrii w latach 1850. Była to najpewniej ofiara dla jakiegoś lokalnego bóstwa. Na nadgarstku wygrawerowano napis po grecku: ex-voto z dedykacją Prokli, jej samej i jej domu. Oryginał wystawiany jest w Luwrze. W ramach współpracy z Réunion des Musées Nationaux (Francuskiej Krajowej Rady Muzealnictwa) Cire Trudon prezentuje reprodukcje wykonane z różnokolorowego wosku. Ex-voto ma wprawdzie knot, aby nie zatracać pierwotnej funkcji świeczek, ale nasze woskowe rzeźby przeznaczone są raczej do kolekcjonowania niż palenia.

O marce Trudon

 

 

Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku.  Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…

W 2006 roku zapomnianą wówczas  firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny,  i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych  szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Proces powstawania świec z serii The Busts

#Galilu