fluo_ral woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: zielona
Kod produktu: NMC-fluoral
599,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Calone, cząsteczka odkryta przez chemików z firmy Pfizer w 1965 roku podczas badań nad środkami uspokajającymi, okazała się bardziej skuteczna przy wdychaniu. Jej zapach, zielony, przywodzący na myśl morską bryzę i melony, jest tak wyrazisty, że perfumiarzom zajęło ponad dwadzieścia lat, aby móc w pełni wykorzystać jego możliwości. Stał się inspiracją do tworzenia najbardziej kultowej rodziny zapachów lat '90.: zapachów wodnych. Calone stała się ofiarą własnego sukcesu i przez niemal dwadzieścia kolejnych lat nie była wykorzystywana. Tworząc fluo_ral, Nathalie Feisthauer wprowadziła tę cząsteczkę do radykalnie odmiennego kontekstu.

W latach '90. molekułę Calone stosowano do kryształowo czystych, wodnych kompozycji zapachowych. Obecnie Nathalie Feisthauer zwiększa jeszcze jej przejrzystość poprzez podkreślenie jej nutami zieleni, tak jasnymi, że wpadają we fluorescencję. Rabarbar, pąki czarnej porzeczki i liść pomidora nasilają roślinne aromaty oświetlonej promieniami księżyca dżungli nadmorskiej i magiczną poświatę bioluminescencyjnego planktonu, barwiącego fale na kolor indygo. Następnie kompozycja zapada się w atramentowo czarną głębię somalijskiego kadzidła, którego metaliczny charakter dodaje solnej nucie Calone chłodnego blasku. Wśród wyrazistych, silnie nakreślonych kontrastów ta molekuła rozwija się i zyskuje nowe życie. To zapach morski jakiego wcześniej nie znaliśmy.

Składniki
CALONE®, PIEPRZ RÓŻOWY, CZARNA PORZECZKA, RABARBAR, LIŚCIE POMIDORA, RÓŻA, KADZIDŁO SOMALIJSKIE, DRZEWO CEDROWE
Nuty Zapachowe
Calone®, różowy pieprz, czarna porzeczka, rabarbarm liście pomidora, róża, kadzidło somalijskie, drzewo cedrowe

O marce Nomenclature

 

 

Nowojorska, absolutnie futurystyczna odpowiedź na tradycyjne podejście do tworzenia perfum. Jej sekretem są ekskluzywne, syntetyczne molekuły i zaawansowana biotechnologia. Każdy z zapachów tej marki składa się zaledwie z kilku nut, a mimo to jest niezwykle wielowymiarowy i krystalicznie transparentny. Te kompozycje spodobają się fanom “syntetyków”.

Pod wszystkimi kompozycjami podpisuje się duet perfumiarzy Karl Bradl i Carlos Quintero.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu