Night Veils - Tobacco Mandarin ekstrakt perfum 50 ml

Grupa olfaktoryczna: drewna suche, skórzana
Kod produktu: BYR138
1 440,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Podróż w czasie i przestrzeni do krainy, w której promienne cytrusy i przyprawy zderzają się z mrocznymi intrygami i przydymionym wyrafinowaniem. W Tangerze kultura zachodnioeuropejska zderza się z kulturą afrykańską i bliskowschodnią. To starożytne miasto pełne jest kontrastów: dzienny krajobraz zdominowany jest drzewami cytrusowymi i straganami z przyprawami, a nocą królują uwodzicielskie postaci mężczyzn i kobiet owianych dymem tytoniowym i aromatem skóry. Tutaj mity tworzą się same, a złożoność kulturowa jest inspiracją dla zapachu o niezrównanej, niebezpiecznej zmysłowości.

Aby stworzyć zapach kontrastów i intryg, zastosowaliśmy najcenniejsze składniki, które najwierniej oddają nasz zamysł. Zapach rozpoczynają płoche, roziskrzone nuty cytrusowe i korzenne mandarynki, kolendry i kminu. W sercu zapachu kremowa skóra i labdanum tworzą atmosferę tradycji i elegancji. Całość owiewa przydymiona woalka uzależniającego tytoniu. Zapach zakotwiczony jest w zniewalającej bazie, skonstruowanej ze starożytnych żywic i drewna, symbolizujących sacrum i profanum: słodkie i aromatyczne nuty olibanum i kadzidłowca przywołują skojarzenia z wnętrzem świątyni, a złożone nuty oud i drzewa sandałowego oczarowują kojącym, drzewnym charakterem.

Prezentujemy pisaną zapachem, wielowarstwową historię starożytnego miasta Tangeru, położonego na skrzyżowaniu kultur. Pełen przepychu Tobacco Mandarin bazuje na kontrastach między przeszłością i teraźniejszością, dniem i nocą, kobiecością i męskością: przywoływanych od zarania dziejów i nieodmiennie fascynujących. Ten zapach mógłby być postacią z powieści lub filmu z nurtu noir – jest tak mroczny i złożony.

Nuty Zapachowe
Głowa

mandarynka, kolendra, kumin

Serce

tytoń, skóra, labdanum

Baza

olibanum (kadzidło frankońskie), oud, drzewo sandałowe

O marce Byredo

 

Sztokholmski dom perfumeryjny, który istnieje od 2006 roku. Za globalnym sukcesem i wszystkimi kreacjami marki stoi założyciel i dyrektor artystyczny Ben Gorham. Jego wielokulturowość, tworząca pomost pomiędzy Kanadą, Indiami a Szwecją, znajduje odbicie w niezwykłym charakterze perfum Byredo.

“Nie jestem perfumiarzem. Tworzę brief i pokazuję go profesjonalnemu kreatorowi zapachów. Obrazy, film, poezja, muzyka, słowa, przedmioty, inne zapachy — to moje inspiracje… Wytrenowałem nos. Musiałem nauczyć się innego języka, aby komunikować się z perfumiarzami, ale z czasem zdobyłem doświadczenie. Od samego początku współpracuję również z tymi samymi specjalistami. Rozumiemy się doskonale” — mówi Gorham.

Marka oferuje też doskonałej jakości perfumowane kosmetyki do pielęgnacji oraz świece i zapachy do wnętrz.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu