Noir Epices woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: drzewno-ambrowa
Kod produktu: FM - noir epices
225,00 zł
Dodaj do ulubionych
woda perfumowana
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Noir Epices to jeden z tych zapachów, które uwodzą swoją dwuznacznością. W tej orientalnej kompozycji perfumiarz Michel Roudnitska odstąpił od wykorzystania wanilii, w zamian używając pikantnych nut, które przywołują na myśl egzotyczne podróże. Tak powstał drzewno-orientalny, prawie szyprowy zapach. Kompozycja opiera się na pomarańczy i geranium (nuta głowy) oraz sandale i paczuli (baza), daje się w niej odczytać gałkę muszkatołową, cynamon, goździki i pieprz. Zmysłowość tego zapachu jest elegancka, ale nigdy lubieżna.

Składniki

Nuty głowy: pomarańcza, róża, geranium

nuty serca: gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (przyprawa), pieprz

nuty bazy: paczula, cedr, drzewo sandałowe

Nuty Zapachowe
Głowa

pomarańcza, geranium

Serce

goździki, gałka muszkatołowa, cynamon, pieprz

Baza

ambra, paczula, drzewo sandałowe

O marce Editions de Parfums Frédéric Malle

 

 

W jaki sposób we współczesnym świecie, zdominowanym przez natrętną reklamę, można stworzyć wybitne perfumy? Frederic Malle wierzy, że podstawą sukcesu jest pozwolenie twórcom na taką wolność i swobodę pracy, jaka obowiązywała w tym zawodzie kilka dekad temu. Ten brak ograniczeń sprawił, że wiele dawnych zapachów do dzisiaj uchodzi za ikony perfumeryjnej sztuki. Dlatego też Malle daje perfumiarzom wolną rękę i stara się usuwać wszelkie przeszkody, które mogą zakłócać proces nieskrępowanej kreacji. Mówi im, aby stworzyli swój wymarzony zapach, nie ograniczając się budżetem, gustami czy briefem marketingowym. Efekt? Pomylenie kreacji tej marki z komercyjnymi perfumami jest po prostu niemożliwe. 

Każda z kompozycji jest w takim samym opakowaniu — cylindrycznej butelce z czarnym korkiem, które stało się znakiem rozpoznawczym francuskiej marki.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Historia Editions de Parfums Frédéric Malle

Opinie o Noir Epices

Jest to inspirujący miks, który można porównać do objęć mrocznego kochanka. Łaskoczący nos pieprz łączy się z ostrością goździków, po których wkracza ponętny, rozgrzewający cynamon, a wszystko jest zmiękczone odrobiną gałki muszkatołowej. Gdy korzenne nuty zanikają, pojawia się trwała baza z cedru, paczuli i drewna sandałowego, która zapewnia miękkie lądowanie po wszystkich olfaktorycznych środkach pirotechnicznych, jakich użyto wcześniej.

Mark Behnke, Ca Fleure Bon

#Galilu