psy_cou woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: drzewno-ambrowa
Kod produktu: NMC-psy_cou
935,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Coumarin®

Perfumeryjny zew krwi.

Coumarin to pierwsza molekuła, która pozwoliła perfumiarzom uwolnić się od dawnych ograniczeń i rzucić w wir modernistycznej abstrakcji. Ten syntetyczny cud, zastosowany po raz pierwszy w przełomowej kompozycji Fougère Royale z 1882 roku, rozpoczął nową erę ekspresji artystycznej. Nazwa cząsteczki pochodzi od „kumarù”, słowa oznaczającego tonkowca wonnego w amazońskim języku tupi. Jest ona nie tylko pierwotnym źródłem inspiracji dla nowoczesnej perfumerii, lecz pozostaje podstawowym surowcem w branży zapachowej.

ZAPACH: pierwotna nowoczesność

Aby wskrzesić Coumarin i przywrócić jej oryginalny, modernistyczny charakter w kompozycji psy_cou, perfumiarz Frank Voelkl musiał najpierw uleczyć ją z kompulsywnej żądzy cukru i uwolnić najgłębsze pokłady jej podświadomości. Zamiast koncentrować się na jej migdałowym aspekcie, wydobył jej prawdziwą osobowość: zapach świeżo skoszonego siana. Chłodne, roziskrzone jagody jałowca, kardamon i kremowe drewno palo santo – stosowane jako kadzidło w rytuałach magicznych Ekwadoru – rzucają promień światła na sielankowe tło. Kompozycję podpala ekstrawagancki szafran, uwalniając nuty zaparzonej kawy, kadzidła i oud, a wraz z nimi najbardziej mroczne instynkty zapachu psy_cou. Zapachy są jak ludzkie dusze: mają swoje jasne strony, ale też mroczne tajemnice.

Nuty Zapachowe
Coumarin®, kardamon, jałowiec (jagody), kawa, kadzidło, szafran, oud, Palo Santo

O marce Nomenclature

 

 

Nowojorska, absolutnie futurystyczna odpowiedź na tradycyjne podejście do tworzenia perfum. Jej sekretem są ekskluzywne, syntetyczne molekuły i zaawansowana biotechnologia. Każdy z zapachów tej marki składa się zaledwie z kilku nut, a mimo to jest niezwykle wielowymiarowy i krystalicznie transparentny. Te kompozycje spodobają się fanom “syntetyków”.

Pod wszystkimi kompozycjami podpisuje się duet perfumiarzy Karl Bradl i Carlos Quintero.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu