świeca Alexandre empire

Kod produktu: CT308
625,00 zł
Dodaj do ulubionych
Chwilowo niedostępne Powiadom mnie o dostępności

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Louise i Alexandre były dziećmi architekta Alexandre'a-Théodore'a Brongniarta (1739-1813), znanego z zaprojektowania budynku giełdy paryskiej i przebudowy cmentarza Père Lachaise. Dzięki matce malarce i ojcu, pracującemu w Luwrze, Jean-Antoine Houdon (1741-1828) od najmłodszych lat był zaznajomiony z najlepszymi rzeźbiarzami swoich czasów, takimi jak Jean Baptiste Pigalle i Jean Baptiste Lemoyne. Sam zaś zyskał przydomek „rzeźbiarza oświecenia” i utrwalił w kamieniu portrety najważniejszych postaci tej epoki, w tym carycy Katarzyny Wielkiej, Diderota, Woltera i Rousseau. Będąc najsłynniejszym portrecistą XVIII wieku, Houdon przez całe życie fascynował się tematem dzieciństwa. Tę fascynację zawarł w portretach dzieci Brongniarta, wykonanych w 1777 roku. Wyrazistość i czułość, z jaką podszedł do tego tematu, nadają dziełu ponadczasowość. 

Pamiętając o swojej bogatej historii, perfumeria Maison Trudon zwróciła się do Réunion des Musées Nationaux (Francuskiej Krajowej Rady Muzealnictwa), aby uzyskać zezwolenie na reprodukcję niektórych skarbów z katalogu zakładu form odlewniczych. Obecnie Trudon prezentuje popiersia postaci lub symboli ważnych dla historii Francji. Jest to dla nas bardzo istotny temat, zważywszy, że jesteśmy spadkobiercami Królewskiej Wytwórni Wosku.

O marce Trudon

 

 

Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku.  Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…

W 2006 roku zapomnianą wówczas  firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny,  i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych  szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Proces powstawania świec z serii The Busts

#Galilu