Zapłać później z lub podziel płatność z
Louise i Alexandre były dziećmi architekta Alexandre'a-Théodore'a Brongniarta (1739-1813), znanego z zaprojektowania budynku giełdy paryskiej i przebudowy cmentarza Père Lachaise. Dzięki matce malarce i ojcu, pracującemu w Luwrze, Jean-Antoine Houdon (1741-1828) od najmłodszych lat był zaznajomiony z najlepszymi rzeźbiarzami swoich czasów, takimi jak Jean Baptiste Pigalle i Jean Baptiste Lemoyne. Sam zaś zyskał przydomek „rzeźbiarza oświecenia” i utrwalił w kamieniu portrety najważniejszych postaci tej epoki, w tym carycy Katarzyny Wielkiej, Diderota, Woltera i Rousseau. Będąc najsłynniejszym portrecistą XVIII wieku, Houdon przez całe życie fascynował się tematem dzieciństwa. Tę fascynację zawarł w portretach dzieci Brongniarta, wykonanych w 1777 roku. Wyrazistość i czułość, z jaką podszedł do tego tematu, nadają dziełu ponadczasowość.
Pamiętając o swojej bogatej historii, perfumeria Maison Trudon zwróciła się do Réunion des Musées Nationaux (Francuskiej Krajowej Rady Muzealnictwa), aby uzyskać zezwolenie na reprodukcję niektórych skarbów z katalogu zakładu form odlewniczych. Obecnie Trudon prezentuje popiersia postaci lub symboli ważnych dla historii Francji. Jest to dla nas bardzo istotny temat, zważywszy, że jesteśmy spadkobiercami Królewskiej Wytwórni Wosku.
O marce Trudon
Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku. Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…
W 2006 roku zapomnianą wówczas firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny, i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.