Carmelite świeca zapachowa 270g

Kod produktu: CT14
455,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Przywodzi na myśl stare kamienne ściany i cień klasztornych murów. Ten zapach kamienia i mchu przywołuje czarne i białe sylwetki zakonnic przesuwające się w ciszy mszalnych rytuałów. Carmélite to światło świec wotywnych, spokój duchowy i poczucie, że czas stanął w miejscu.

Wszystkie świeczki Cire Trudon powstają w warsztacie firmy w Normandii. Każdy szklany pojemnik jest wytwarzany ręcznie przez rzemieślników firmy Vinci we Włoszech. Do produkcji świec użyto naturalnego wosku najwyższej jakości i bawełnianych knotów.Motto Cire Trudon:  deo regique laborant – „(Pszczoły) pracują dla Boga i dla króla”.
Jak dbać o świeczki:

 • Będzie można dłużej korzystać ze świeczek, jeśli przy pierwszym użyciu pozwoli się im palić, aż stopnieje cała wierzchnia warstwa wosku.
 • Aby zachować zapach, nie należy jednorazowo palić świeczki przez więcej niż 3 godziny, a gdy już świeczka wypali się w jednej trzeciej, przez więcej niż 1-2 godziny.
 • Nie pozostawiać płonącej świeczki bez nadzoru.
 • Nie ustawiać płonącej świeczki w przeciągu.
 • Trzymać z dala od dzieci, zasłon i zwierząt domowych.
 • Jeśli knot przesunie się, należy łagodnie przywrócić go do pozycji w środku świeczki, gdy wosk jest jeszcze roztopiony.
 • Odczekać, aż wosk stwardnieje przed ponownym zapaleniem świeczki.Jeśli pojawi się czarny dym, przyciąć knot.
 • Powinien on zawsze być czysty i nie przekraczać długości 6 mm.
 • Aby chronić stół lub powierzchnię, na której ustawiono świeczkę, przed zabrudzeniem woskiem, warto ustawić świeczkę na podstawce.
 • Nie spalać świeczki do końca.
 • Należy zawsze pozostawić przynajmniej 5 mm nieroztopionego wosku na dnie pojemnika.
 • Świeczka pali się 55-65 godzin.
Nuty Zapachowe
Głowa

geranium, pomarańcza

Serce

kardamon, goździk, paczuli, fiołek

Baza

szara ambra, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe

O marce Trudon

 

 

Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku.  Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…

W 2006 roku zapomnianą wówczas  firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny,  i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych  szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Jak powstają świece Trudon

Opinie o Carmelite

Pomarańcza, paczula i kardamon tworzą świąteczny nastrój, ale ten zapach sprawdza się przez cały rok. A gdy świeca się wypali, szklane naczynie można zachować jako ozdobę – jest absolutnie kultowe.

Amy Brewster, Elle.com

#Galilu