pl en
Koszyk0

Marki

od
do

Florencja to siedziba jednej z najstarszych aptek na świecie - Officina Profumo Farmaceutica di Santa Maria Novella, której początki sięgają XIII wieku. Z mieszanki kwiatów i ziół zebranych na toskańskich zboczach, dojrzewających w starych, terakotowych słojach, od wieków powstają słynne zapachy i preparaty Officiny. Wśród kompozycji do dziś produkowanych zgodnie z dominikańskimi formułami znajdują się Acqua di Colonia (ulubiony zapach Katarzyny Medycejskiej), stworzona w XVII wieku Acqua di Santa Maria Novella oraz Acqua di Rose – doskonały tonik odświeżający, sprzedawany od drugiej połowy XIV wieku – oraz ręcznie kształtowane i pakowane mydła, które dojrzewają 60 dni w wentylowanych gablotach. Wszystkie produkty Officina di Santa Maria Novella powstają wyłącznie we Florencji, na bazie roślin i ziół leczniczych hodowanych wciąż tak samo jak w średniowieczu. W naszej ofercie znajdują się 24 zapachy wody kolońskiej.

 Warynia: Marka jak żadna inna. We florenckiej siedzibie firmy znajdują się naczynia projektowane przez Leonarda da Vinci! Do niedawna w tym samym miejscu wytwarzane były również zapachy, ale parę lat temu produkcję przeniesiono paręset metrów dalej - do nowoczesnej fabryczki. Wszystko odbywa się w skali mikro, bez komercyjnego ciśnienia i z dala od sezonowych trendów.

 Alina: Urok produktów SMN polega na niezwykłym kontraście. W zupełnie nierzucających się w oczy opakowaniach zamknięto starannie dobrane składniki, przemyślane receptury, oryginalne zapachy. To marka dla prawdziwych koneserów, dla tych, którzy patrzą głębiej niż tylko na powierzchowną atrakcyjność.

Pokaż więcej