pl en
Cart0

Astier de Villatte

Palais de Tokyo kadzidła

Product code: ADV109

Palais de Tokyo, jak tajemniczy statek kosmiczny pokonujący niezrozumiałe turbulencje wizji artysty, zdominował wybrzeże Sekwany. Niepokojący zapach unosi się wśród ścian z surowego cementu, z których zbudowany jest labirynt wnętrz pałacu i którymi wędruje podekscytowany tłum miłośników sztuki: oszałamiające powiewy przydymionego drewna, ciepła skóra i metaliczne wibracje.


Dzięki sprzyjającemu klimatowi wyspy Awaji, położonej u wybrzeży Kobe, pochodzi stamtąd najlepsze kadzidło. Tamtejsi mistrzowie perfumerii, koh-shi, przygotowują kadzidło zgodnie z tysiącletnią tradycją, przekazywaną przez pokolenia z ojca na syna. Doprowadzili do perfekcji cztery etapy produkcyjne. Najpierw przygotowują i mieszają składniki – wszystkie pochodzenia naturalnego – w tym egzotyczne drewno, rośliny i zioła, żywice roślinne i perfumy. Ugniatają te składniki, uzyskując jednolitą pastę, i pozostawiają na dwa tygodnie, aby połączyła się z perfumami. Z tej pasty formują następnie długie paski, które przycinają do żądanej długości i pozostawiają na trzy dni do wyschnięcia na zachodnim wietrze. Gotowe kadzidło zbiera się w pęczki. Każde pudełko zawiera około 125 kadzidełek, z których każde pali się przez 30 minut.

How to use

Zapalić końcówkę kadzidełka i zdmuchnąć płomień. Umieścić dymiące kadzidełko w stojaku lub misce wypełnionej piaskiem lub ryżem. Aby zagasić kadzidełko, wystarczy delikatnie ścisnąć jego końcówkę. Można będzie zapalić je ponownie później.
Price PLN195.00
Qty-+