pl en
Cart0

Une Nuit Nomade

Ambre Khandjar woda perfumowana

Product code: UN-ambrekhandjar

Muttrah Souq to targowisko w samym sercu najstarszej metropolii Bliskiego Wschodu, stolicy Sułtanatu Omanu, Maskatu. To targowisko nazywane jest przez miejscowych mrocznym z racji tajemniczego, rozproszonego światła, w którym jest skąpane. Można tam kupić legendarny – i niezwykle cenny – handżar. Handżar jest sztyletem wygiętym w kształt litery J, a technologia jego wytwarzania przekazywana jest z ojca na syna. Jest częścią tożsamości narodowej, dumą i dziedzictwem Omanu. Zgodnie z tradycją, wojownicy nosili tę broń przytroczoną u pas. Obecnie nosi się ją tylko na specjalne okazje.

Istnieje wiele typów handżaru. Najpiękniejsze wytwarzane są ze srebra (często zdobione wygrawerowanymi symbolami wędrówki słońca po nieboskłonie) i mają rzeźbione w drewnie rękojeści. Zastosowane srebro działa jak talizman – przynosi szczęście i chroni przed złem. Handżar to część omańskiej duszy.

Ambre Khandjar, jest hołdem skierowanym sile tradycji. To wyrazisty, orientalny zapach ambrowy o nowoczesnych aspektach z długo utrzymującymi się nutami skóry i wanilii. Ponadczasowy, ciepły i uzależniający. Zapach opalonej w południowym słońcu skóry i metalicznego chłodu.

Notes

Nuty głowy: mandarynka, czarna śliwka

Nuty serca: czystek, absolut labdanum, laska wanilii, O2, absolut irysa, ylang ylang

Nuty bazy: drzewo sandałowe, paczula, styraks

Capacity
  • PLN655.00
  • PLN175.00
  • PLN430.00

* Required Fields

Qty-+
Buy sample