O nas

Stworzyłyśmy Galilu z myślą o kobietach i mężczyznach podobnych do nas. Czyli poszukiwaczach pięknych rzeczy i nowych estetycznych wrażeń. Chcemy oferować więcej niż tylko perfumy i kosmetyki. W świecie Galilu wszystko jest w najlepszym gatunku: wnętrza, forma prezentacji i sprzedaży. Jakość stawiamy na piedestale i odmieniamy przez wszystkie przypadki. Nasze butiki nazwałyśmy Neoperfumeriami, bo tym, co definiuje nas najtrafniej są niepowtarzalność i nowatorskie podejście.

Neoperfumeria Galilu

Bogate wnętrze

Oferujemy ponad 70 niszowych marek, kosmetycznych i perfumiarskich, które wybrałyśmy osobiście. Polecamy je, bo wierzymy w ich działanie i doceniamy ich piękno. Wierzymy również w to, że wyjątkowe zakupy wymagają idealnego tła. Wnętrza w Neoperfumeriach Galilu zostały zaprojektowane z myślą o tym, by sprzyjać delektowaniu się naszymi kolekcjami.

Doświadczenie Galilu

Najważniejsi są ludzie

Spotkacie u nas osoby absolutnie nietuzinkowe. Nasze konsultantki kierują się w pracy nie tylko wielką pasją, ale także ogromną wiedzą i intuicją. Z zadziwiającym wyczuciem potrafią podpowiedzieć, jak wybrać zapach idealny. Taki, w którym się zakochacie, który spełni wasze oczekiwania, wyobrażenia i marzenia.

Nasze marki

Materia z duszą

W naszych butikach znajdziecie tak kultowe marki jak: Aēsop, Diptyque, Le Labo, Frédéric Malle, Omorovicza, Dr Sturm, Augustinus Bader i wiele, wiele innych. Nie poprzestajemy jednak na tym. Nasze zbiory stale się powiększają- wciąż szukamy nowych, unikatowych perfum i produktów.

Poznaj naszą historię

2022

Kawałek Paryża w Warszawie

Pod koniec października otwieramy pierwszy flagowy butik Diptyque w Polsce. Kameralne wnętrze przypomina paryskie mieszkanie – eklektyczne, utrzymane w ciepłych barwach, pełne pięknych przedmiotów, ciekawych drobiazgów i, oczywiście, zapachów. To również tu (i tylko tu) kupujecie po raz pierwszy produkty boutique exclusive, niedostępne nigdzie indziej.

2022

#GALILUTALKS

Gruntownemu odświeżeniu uległ nie tylko wygląd sklepu online, ale przede wszystkim jego funkcjonalność – nowa strona jest czytelna, intuicyjna i dostosowana do wersji mobilnej. I po prostu komfortowa. Zyskujemy dzięki niej narzędzia i przestrzeń, które dają nam więcej możliwości komunikacji – na blogu dzielimy się wiedzą, pasją i zamiłowaniem do piękna i jakości. Dzielimy się tym, co najlepsze. Dla przyjemności.

2021

Nowy Kraków

Przenosimy butik w jeszcze piękniejsze miejsce. Nowa siedziba to słynna Kamienica Szara, jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych kamienic przy krakowskim Rynku Głównym. Mamy teraz więcej przestrzeni i jeszcze więcej wspaniałych marek.

2021

Świętujemy urodziny!

W tym roku obchodzimy piętnastolecie istnienia Galilu. Z tej okazji powstają oryginalne ilustracje zdobiące nasze witryny, pocztówki oraz torby. Urodzinową edycję projektuje dla nas wyjątkowa artystka Anna Rudak.

2020

Zmieniamy dekoracje

Powiększamy warszawski butik przy ul. Mokotowskiej 63 i całkowicie zmieniamy design. Jasne, precyzyjnie zaprojektowane wnętrze – wypełnione po brzegi kosmetykami – idealnie eksponuje nasze marki. To miejsce jest królestwem pielęgnacji i aromaterapii.

2020

Nowy początek

Chcemy, żeby wizerunek Galilu był perfekcyjnie dopasowany do charakteru i tożsamości naszej marki, dlatego decydujemy się na rebranding.
Eleganckie i prestiżowe, trochę niepokorne, artystyczne, zmysłowe – nasze nowe logo zostaje docenione przez branżowy magazyn DesignAlive.

2020

Wielkie Piękno

W lata dwudzieste XXI wieku wkraczamy spektakularnie. W odrestaurowanej przedwojennej elektrowni, otwieramy największy butik Galilu w Polsce. W tym wyjątkowym miejscu, w Elektrowni Powiśle w Warszawie, na ponad 100 m2 oferujemy zarówno nasze kolekcje perfum, jak i kosmetyków.

2017

Nadal rośniemy

Nasze kolekcje ciągle rosną i potrzebują odpowiedniej ekspozycji, dlatego przenosimy się kilkadziesiąt metrów dalej, do większego sklepu – na Mokotowskiej 26 – który staje się naszym flagowym butikiem.

2016

Galilu & Gdańsk

Podbijamy wybrzeże. Otwieramy nowy sklep w Gdańsku, na ul. Szerokiej 15/17

2012

Kochamy Kraków

Czas na kolejny sklep. Otwieramy butik w malowniczej scenerii Krakowa, przy ul. Sławkowskiej 16.

2012

Portret Damy

Nasze produkty są wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach.
W VIII edycji „Złotego Nosa” luksusowego magazynu Pani odbieramy nagrodę za: Najlepszy zapach Niszowy dla Portrait of a Lady Editions de Parfums Frédéric Malle. Zapach, który wkrótce został najlepiej sprzedającą się kreacją tej marki w Polsce i na całym świecie.

2010

Wydawnictwo z perfumami

O markę Editions de parfums Frédéric Malle starałyśmy się kilka lat. Mistrzowskie kompozycje tworzone przez najwybitniejszych perfumiarzy świata trafiają w końcu do nas.

2009

Witajcie w sieci

Otwieramy sklep internetowy, by naszym Klientom ze wszystkich rejonów Polski, było bliżej do kultowych zapachów i produktów z Galilu.

2008

Galilu na tapecie

Nasz salon zostaje zauważony i kolejny raz doceniony przez designerskie pismo Wallpaper – w corocznym „The Retail Directory” znalazłyśmy się jako „must see” tuż obok słynnego Liberty London.

2008

Przestrzeń się poszerza

Postanawiamy zaskoczyć wszystkich kolejnym konceptem. Tym razem przestrzenią dedykowaną wyłącznie zapachom. Otwieramy komfortowy salon-galerię, gdzie każdy może delektować się wyrafinowanymi perfumami i towarzyszącymi im historiami.

2008

Więcej dla zmysłów

Czas na pierwszą zmianę. Przeprowadzamy się do klimatycznego miejsca, Fabryki Koronek na ul. Burakowskiej. Otwieramy dwa gabinety kosmetyczne i witamy w gronie Galilu jedną z najsłynniejszych niszowych marek - Diptyque.

2007

Koncept na zapach

Wprowadzamy na polski rynek słynne perfumy Molecules 01 – jak się wkrótce okazuje - najbardziej pożądany konceptualny zapach świata.

2007

Artystyczne koneksje

Wspólne zamiłowanie do sztuki i rzeczy pięknych przeniosłyśmy także do Galilu. Do projektowania naszych toreb, kart i pocztówek zapraszamy zdolnych, młodych polskich i zagranicznych artystów.

2006

Luksusowa nisza

Pierwszy butik powstaje w Hotelu Europejskim. Wywołuje zamieszanie nie tylko wśród polskich wielbicieli rzeczy wyjątkowych. Oryginalne, nieco ekstrawaganckie wnętrze zauważa prestiżowy Magazyn Wallpaper i umieszcza Galilu w swoim przewodniku kultowych miejsc w Warszawie. Na naszych półkach są wtedy znane niszowe marki: Aesop, Aromatherapy Associates, Malin & Goetz, Miller Harris i Santa Maria Novella.

2005

Pomysł na odmienność

Poznałyśmy się w 2005 r. na warszawskiej Starej Ochocie. Spontaniczna sąsiedzka wizyta przerodziła się w fascynującą rozmowę o gustach, upodobaniach, miejscu w życiu i fantazjach o przyszłości. Spotkanie trwało kilka godzin i zaowocowało ideą Neoperfumerii Galilu – przestrzeni dla wyjątkowych, niszowych perfum i produktów beauty, w tamtym czasie w Polsce zupełnie nieznanych.
 Agnieszka Łukasik (po prawej) i Warynia Grela.