Molecule 05 woda toaletowa

Grupa olfaktoryczna: drzewna, zielona
Kod produktu: EM-Molecule05
353,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Od początku istnienia marki zapachy Escentric Molecules wprowadzane są na rynek parami. Nie odchodząc od schematu, Molecule 05, czysta, niepowtarzalna molekuła, idzie ramię w ramię z Escentric 05 — złożoną kompozycją opartą na tejże.

Punktem wyjścia dla stworzenia Molecules 05 była uderzająca woń suchych śródziemnomorskich ziół i drzew, unosząca się w powietrzu podczas nadmorskiego spaceru. Geza Schön, twórca marki: „Chciałem ukazać inny obraz zapachu lata. Zależało mi na odtworzeniu uczucia bycia nad morzem, ale bez stosowania zwykłych nut morskich, które uważam za zbyt sztuczne.”

Kaszmeran. Tylko tyle i aż tyle. To niezwykłe osiągnięcie chemii syntetycznej — opracowany w laboratoriach IFF w latach 70., ma bardzo złożony charakter jak na pojedynczą molekułę. Łączy otulającą, piżmową miękkość z suchą aurą lasu oraz żywiczną nutą sosny.

Nuty Zapachowe
kaszmeran

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Molecule 05

Przy pierwszym spryskaniu tymi perfumami czuję zapach świeżego prania, który mój mózg gadzi natychmiast uznaje za kojący. A kiedy już się uspokoi, nadchodzi ciepło i perfumy pachną jak moja skóra, ale drzewnie i słodko – to jak moje własne animalne piżmo, ale wzmocnione. Chcę zapaść się w sobie. Czuję się, jakbym otuliła zmysły kołdrą obciążeniową. I wiem, że dobrze zrobiłam.

Taylore Glynn, Marie Claire

#Galilu