le parfum de thérese woda perfumowana

Kod produktu: FM - le parfum de thérese
225,00 zł
Dodaj do ulubionych
woda perfumowana
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Złożony, niezwykły i bardzo współczesny; taki jest zapach Le Parfum De Thérese. Kompozycja stworzona na początku lat 50. przez Edmonda Roudnitskę, jednego z największych perfumiarzy XX wieku, uznawana jest za arcydzieło ze względu na owocowo-wodny akord, który o 40 lat wyprzedził swoją epokę. Zapach przez lata pozostawał tajemnicą, nie trafił na rynek, a nosiła go wyłącznie jedna osoba, dla której został stworzony - Teresa, żona Edmonda. Jak pachnie Le Parfum De Thérese? Mandarynka i melon torują drogę zmysłowej róży i śliwie leżącym w samym sercu zapachu. Głębiej leżą cedr, wetiwer i skóra. To zapach, który uosabia niezwykły styl kreatora, jest jak doskonały rocznik wina.

Nuty Zapachowe
Głowa

ogórek, melon

Serce

róża, fiołek, jaśmin, śliwka

Baza

paczula, skóra, wetiwer, kumin

O marce Editions de Parfums Frédéric Malle

 

 

W jaki sposób we współczesnym świecie, zdominowanym przez natrętną reklamę, można stworzyć wybitne perfumy? Frederic Malle wierzy, że podstawą sukcesu jest pozwolenie twórcom na taką wolność i swobodę pracy, jaka obowiązywała w tym zawodzie kilka dekad temu. Ten brak ograniczeń sprawił, że wiele dawnych zapachów do dzisiaj uchodzi za ikony perfumeryjnej sztuki. Dlatego też Malle daje perfumiarzom wolną rękę i stara się usuwać wszelkie przeszkody, które mogą zakłócać proces nieskrępowanej kreacji. Mówi im, aby stworzyli swój wymarzony zapach, nie ograniczając się budżetem, gustami czy briefem marketingowym. Efekt? Pomylenie kreacji tej marki z komercyjnymi perfumami jest po prostu niemożliwe. 

Każda z kompozycji jest w takim samym opakowaniu — cylindrycznej butelce z czarnym korkiem, które stało się znakiem rozpoznawczym francuskiej marki.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Historia Editions de Parfums Frédéric Malle

Opinie o Le Parfum de Thérese

To praktycznie jedyne perfumy, których moja mama używała regularnie, i trudno mi być obiektywnym wobec zapachu, który uwielbiam. Inspiracją dla tego, co jest obecnie znane jako Le Parfum de Therese, była miłość, jaką perfumiarz Edmond Roudnitska darzył moją matkę, swoją oddaną współpracownicę, bez której nie mógłby wykonywać żadnej pracy i która pomagała mu uprawiać twórczość i filozofię.

Michel Roudnitska, Ca Fleure Bon

#Galilu