Napoleon świeca - kolor stone

Kod produktu: CT312
865,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis
Wraz z początkiem Konsulatu Napoleon Bonaparte (1769-1821) uzmysłowił sobie, jak ważne jest, żeby Francuzi zapoznali się z jego podobizną. W ten sposób sam zaczął budować swoją legendę. Stosował wszelkie środki: od posągów po pudełka z tabaką i wachlarze. Wielość przedmiotów z cesarskim herbem lub cesarskimi symbolami stanowiła nowatorskie narzędzie propagandy, które pozwoliło tej legendzie powstać. W okresie Restauracji bonapartyści byli zmuszeni ukrywać się, przygotowując zemstę, ale w tajemnicy rozprzestrzeniali coraz to nowe przedmioty propagandowe. Śmierć Napoleona w 1821 roku sprawiła, że rojaliści przestali się obawiać cesarza – znowu można było bezpiecznie dystrybuować ilustracje przedstawiające jego dokonania. Drugie Cesarstwo (1852) uczyniło legendę napoleońską oficjalną ideologią państwową. Zamawiano pomniki, eksponowane na placach miejskich, i obrazy, wystawiane w muzeach. Wprawdzie II Cesarstwo przywróciło propagandę napoleońską, jednak wraz z jego upadkiem w 1870 roku zaniechano jej na następnych 20 lat. Uwielbienie dla Napoleona powróciło wraz z falą nacjonalizmu w latach 1890. i od tamtego czasu nie traci na sile.

O marce Trudon

 

 

Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku.  Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…

W 2006 roku zapomnianą wówczas  firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny,  i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych  szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Proces powstawania świec z serii The Busts

#Galilu