Commune de Paris woda kolońska

Grupa olfaktoryczna: pudrowa
Kod produktu: ADV-Commune de Paris
319,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Astier de Villatte i Françoise Caron, przy współpracy z Commune de Paris – niepokorną i awangardową marką trzech paryskich kreatorów mody i projektantów wzornictwa – przygotowali Cologne 1871: zapach rewolucji.

Kompozycję otwiera eksplozja cytryny sycylijskiej, rozmarynu i bergamoty. Lecz pod tą kwaskowatą i bezczelną fasadą Cologne 1871 skrywa się wrażliwość i urok pudrowych aromatów, tak charakterystycznych dla tamtych czasów. Słodkie labdanum, benzoin, cedr i paczula łączą się z dwiema pierwszymi syntetycznymi molekułami zapachowymi, jakie opracowano w perfumerii: coumarin o zapachu skoszonej trawy i benzalehide o zapachu migdałów. Powstała kompozycja jest unikalna i zaskakująca.

Zawiera esencje włoskiej cytryny, rozmarynu i bergamoty, ekstrakt z pieprzu różowego, absolut lawendy, labdanum, benzoin, paczulę, wetywerię, cedr, „benzaldehyde” stworzony w 1866 roku i „coumarin” stworzony w 1870 roku. Woda kolońska zaprojektowana przez Françoise Caron i zespół perfumiarzy domu Takasago.

Nuty Zapachowe
Głowa

cytryna, bergamotka, rozmaryn

Serce

czystek labdanum, benzoina, migdały

Baza

drzewo cedrowe, ambra, paczula

O marce Astier de Villatte

 


Marka z rzemieślniczym zacięciem. Jej założyciele, Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte, wytwarzają ceramikę zgodnie z tradycyjnymi XIX-wiecznymi metodami — każdy wyrób jest dzięki temu ponadczasowy i niepowtarzalny. Na ceramice jednak nie koniec! W 2008 roku para przyjaciół zaprosiła do współpracy wybitne “nosy”: Emilie Mazeaud i Françoise Carona (gwiazdę japońskiego domu perfumeryjnego Takasago). Tak powstała linia wód kolońskich, kadzideł i świec zapachowych. Te ostatnie zasługują na szczególne wyróżnienie — każdy knot (z czystej bawełny) dostosowany jest do danej kompozycji, zaś szklane naczynia, zdobione niewielkimi bąbelkami powietrza, powstają w staroświeckim warsztacie w Toskanii. Etykiety i kartonowe opakowania drukuje jeden z ostatnich zecerów Francji — Monsieur Huin.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu