escentric 02

Grupa olfaktoryczna: drzewna
Kod produktu: EM - escentric 02
400,00 zł
Dodaj do ulubionych
woda toaletowa
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Escentric 02 to kompozycja, której główną częścią jest ambroxan. Tym razem Schön obudował ten składnik innymi syntetykami. Efekt został osiągnięty, a cała kompozycja zdaje się promieniować czystą energią. Zresztą sam twórca powiedział, że zapach przywołuje mu na myśl gin z tonikiem. Muskon i hedion nadają mocy kompozycji, a wetiwer i irys zręcznie wplatają roślinne akordy. Zapach niezwykły i pełen słonecznej energii.

Składniki
Nuty: ambroxan, hedion, wetiwer, irys, muskon.
Nuty Zapachowe
Głowa

Almdudler (lemoniada), jałowiec, mandarynka, limonka, bergamotka

Serce

imbir, frezja, szałwia muszkatołowa, różowy pieprz, Hedione, irys

Baza

Muscone (piżmo), Ambroxan™, fasolka tonka

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Escentric 02

Kiedy mowa o perfumach, często słyszymy, jak zmieniają się one na czyjejś skórze, a w przypadku Escentric 02 jest to szczególnie trafne. Zapach został specjalnie opracowany tak, by dostosować się do naturalnych feromonów. W rezultacie każdy, kto go użyje, uzyska własną wersję wetywerii, irysa, zaskakująco świeżej nuty ginu z tonikiem i austriackiej lemoniady, czyli almdudlera.

Thomas Marrington, The Glass Magazine

#Galilu