escentric 04

Grupa olfaktoryczna: drzewna
Kod produktu: EM-escentric04
353,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Escentric 04 to formuła zbudowana wokół molekuły Javanol, aby podkreślić jej grejpfrutowe oblicze. W rezultacie powstała niepowtarzalna, świeża interpretacja zapachu drzewa sandałowego, rozpoczynająca się ostrymi, musującymi, gorzkimi nutami skórki pomarańczowego grejpfruta, dodatkowo wzmocnionymi limonką.

Jałowiec i pieprz różowy nasilają jeszcze wrażenie uderzenia świeżości, a marihuana wydobywa łagodniejsze aspekty albedo grejpfruta. W sercu kompozycji rozkwitają irysy oraz świeże, miękkie róże – nutę tę odtworzono z wielu składników pochodzących z róży.

Bazę tworzą drzewne i balsamiczne akordy Javanol w połączeniu z inną, trochę słodszą molekułą o zapachu drzewa sandałowego, Polysantol. – W innych zapachach Escentric stosowałem duże ilości tej molekuły – wyjaśnia Geza Schön – ale Javanol jest jak trufle: wystarczy zetrzeć ich odrobinę i dodać do makaronu, aby osiągnąć prawdziwe wyżyny smaku. W rezultacie Javanol i Polysantol łącznie stanowią do 15% składu perfum Escentric 04.

Nuty Zapachowe
Głowa

grejpfrut, marihuana, bergamotka, jałowiec, różowy pieprz

Serce

Hedione, frezja, osmantus, irys, róża

Baza

Javanol, mastyks, czystek labdanum, Iso E Super, Muscone (piżmo), Ambroxan™

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Escentric 04

Escentric 04 to wytrawny uwodziciel: elegancki, ponadczasowy, współczesne antidotum na olfaktoryczną nudę. Jest cudownie męski, ale nie w taki sposób, żeby nie pachnieć bajecznie na kobiecie (a jestem przecież kobietą). Ma piękną nutę głębi, podobnie jak kilka innych kompozycji Gezy Schöna – możesz z czasem się w nim pogubić, tylko po to, by odkryć go na nowo w późniejszych godzinach, podczas gdy osoby przebywające w twoim otoczeniu dyskretnie delektowały się nim przez cały dzień.

Ida Meister, Ca Fluere Bon

#Galilu