Iron Duke woda perfumowana 50ml

Grupa olfaktoryczna: skórzana, aromatyczno-ziołowa
Kod produktu: BF009
595,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Beaufort przedstawia – REVENANTS, kolekcję zapachów dedykowanych ważnym postaciom z brytyjskiej historii, których obecność subtelnie utrzymuje się do teraz.

Nr 1 – „Iron Duke” powstał na cześć Arthura Wellesleya, księcia Wellington (1769–1852). Perfumiarka Julie Dunkley stworzyła niezwykle wyrazisty zapach o zwierzęcej głębi, zainspirowany podziwianym jeźdźcem, wojownikiem, politykiem i pionierem krawiectwa.

Nuty Zapachowe
metal, siano, nuty zwierzęce, skóra, proch strzelniczy

O marce Beaufort

 

Markę stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachami oraz ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową całej kolekcji. Jak sam mówi: „Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia — to wszystko jest częścią mnie. Nazwa pochodzi od stworzonej w 1805 roku skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy wyrażać się jako marka”.


Zapachy Beaufort  powstają  w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi brytyjskimi perfumiarzami i mają odzwierciedlać narodową podświadomość zbiorową. I tak na przykład Iron Duke powstał na cześć Arthura Wellesleya — księcia Wellingtona, jeźdźca, żołnierza, polityka i zapalonego miłośnika krawiectwa. Zbudowano go na nutach skóry, tytoniu, rumu oraz… prochu strzelniczego.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Iron Duke

Odnoszę wrażenie, że wącham drewno osłodzone tytoniem i może odrobiną gorzałki (naprawdę niezłego bourbona – Żelazny Książę ma dobry gust), ale główne odczucie to wyraźnie animalna baza. Iron Duke jest cuchnącą bestią. Podobnie jak wszystkie zapachy Beaufort London, nie jest przeznaczony dla osób bojaźliwych, nieśmiałych lub niewtajemniczonych – takich, które nie wiedzą, czym jest zuchwałość w świecie perfum.

Thomas Dunckley, The Candy Perfume Boy

#Galilu