Bestseller

molecule 02

Grupa olfaktoryczna: świeża, morska
Kod produktu: molecule 02
353,00 zł
Dodaj do ulubionych
woda toaletowa
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis
Ambra to składnik wyjątkowy w warsztacie perfumiarza, choć jej naturalnej postaci dziś już się nie używa przez wzgląd na cenę. Kilogram tej substancji będącej wydaliną żołądkową wielorybów, kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. W Molecule 02 Geza użył ambroxanu – głównego składnika naturalnej ambry, ale otrzymanego drogą syntezy, aby nadać kompozycji morskiego, ciepłego brzmienia. Później dodał boronalu, ambrinolu i jononu gamma – wszystko, aby przyciągnąć aromat bryłek ambry pełnych woni morza oraz piasku.
Składniki
Nuty: ambroxan, jonon gamma, boronal, ambrinol.
Nuty Zapachowe
Ambroxan™

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Molecule 02

Molecule 02 jest bardzo lekki, ale zawsze wyczuwalny około 10 centymetrów nad miejscem, w którym został zaaplikowany, szczególnie po kilku godzinach. Termin „nienachalny zapach” nigdy nie był lepiej zdefiniowany niż w tej wodzie i można się założyć, że będzie zarówno fascynował, jak też dezorientował miłośników perfum przez długi czas. Jeśli w twoim życiu jest ktoś, kto nie znosi się perfumować, właśnie znalazłeś dla niego mały flakonik wypełniony perfekcją.

Lucky Scent

#Galilu