Notturno woda perfumowana 100 ml

Grupa olfaktoryczna: drzewna
Kod produktu: MEO004
825,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Notturno jest pierwszym zapachem z cyklu 'Poetry'. Inspiracją do jego stworzenia byli Rilke, Holderlin, Celan, Neruda i De la Cruz: pięciu poetów, pięć stopni zapachowych i graficznych, pięć znaków, pięć wybranych chwil w nocy. Tylko jeden kolor – czarny.

Zapach poświęcony nocy i intymnym poszukiwaniom, ciemności, w którą człowiek się zagłębia, starając się poznać sam siebie, wędrując bez ustanku w stronę prawdy i krusząc po drodze wszelkie dogmaty. Notturno odzwierciedla szalone pragnienie miłości, umiłowanie nocy i poezji, a także obsesyjne próby poznania architektury własnego serca.

Poetycka i zapachowa piramida zmysłowych perfum Notturno to mroczne dzieło, które rozdziera duszę i chroni ją zarazem. Pośród nut głowy jest rum, stanowiący zapachowe wspomnienie nieprzespanych nocy. Ten płynny bursztyn jest jedynym towarzyszem w samotne wieczory, który zawsze pozostaje wierny. W sercu zapach atramentu – zapachowy ślad duszy poety – a także skóra, czyli materiał, w który dawniej oprawiało się rękopisy. Bazę kompozycji Notturno, ziemię, po której stąpał poeta, tworzy drewno, brzoza i cedr, oraz ukochane żywice: kadzidło, ambra i piżmo. Zapachowe metamorfozy Notturno ukazują poetycką esencję nocy.

 

Składniki
  • Nuty głowy: rum, ananas
  • Nuty serca: atrament, skóra, goździk, brzoza
  • Nuty bazy: ambra, piżmo, kadzidło, drzewo cedrowe
Nuty Zapachowe
Głowa

rum, ananas

Serce

atrament, skóra, goździki, brzoza

Baza

ambra, piżmo, kadzidło, drzewo cedrowe

O marce Meo Fusciuni

 

 

Meo, a właściwie Giuseppe Imprezzabile, Z wykształcenia jest chemikiem specjalizującym się w ziołolecznictwie. Studiował też antropologię i etnobotanikę, skrzętnie zgłębia wiedzę z zakresu medycyny naturalnej i aromaterapii. Może właśnie dlatego ucieka od typowej nomenklatury — zamiast nosem czy perfumiarzem woli być nazywany, jak w starożytności, “Aromatario” (osoba, która o pochodzeniu, właściwościach i obróbce ziół i przypraw wie wszystko). My bez zawahania dodałybyśmy czarodzieja, bowiem to właśnie robi z i poprzez zapachy — czaruje.Meo Fusciuni oferuje więc nie tylko (wyjątkowy) produkt, ale również — jeśli nie przede wszystkim — pewną (piękną) wizję świata. Świata filtrowanego przez wrażliwość niezależnego twórcy, świata poetyckiego i mistycznego. Zachęcającego do poszukiwań i pokazującego, jak wiele możemy zyskać, jeśli tylko dopuścimy do siebie odrobinę magii. Nie trzeba szukać daleko — według Meo ta obecna jest w codziennych gestach, rytuałach, uczuciach, w ukochanych piosenkach, w przypadkowych spotkaniach, we wspomnieniach z podróży lub planowaniu kolejnych.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Notturno

Na początku XXI wieku znane marki gubią azymut, szukając nowej recepty na sukces. Ich miejsce zajmują ambitni twórcy niszowych perfum, a autorytet

Danu Seith-Fyr, Ca Fleure Bon

#Galilu