Rrose Selavy woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowa
Kod produktu: MC-rroseselavy
220,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Aksamitna róża, trwała i wyjątkowa, zadedykowana jest jednemu z najlepszych artystów dadaizmu - jest hołdem złożonym Marcelowi Duchampowi i jego „alter ego” - Rrose Sélavy.

Zapachem Rrose Sélavy Maria Candida stara się zinterpretować „dublerkę” Marcela Duchampa oraz grę słów nazwiska Rrose Sélavy, które brzmi jak francuskie "eros, c'est la vie" (Eros, takie życie) albo „arroser la vie” (wznosić toast za życie). Maria Candida składa hołd Duchampowi i swoją aksamitną, miękką, świeżą, właśnie zerwaną różą wznosi toast za życie. Jej olfaktoryczna wibracja wypełnia powietrze i przestrzeń. Jest trójwymiarowa jak jego sztuka. Nazwisko Sélavy pojawiło się w 1921 roku w serii fotografii autorstwa Mana Ray'a przedstawiających Duchampa przebranego za kobietę. W latach dwudziestych Man Ray i Duchamp stworzyli kolejne fotografie przedstawiające Sélavy. Duchamp wykorzystał później to imię w swoich pracach, używając go w notce o autorze i podpisując nim kilka dzieł. 

Nuty Zapachowe
Głowa

róża turecka, róża majowa, róża Michelle

Serce

płatki różane, akord różany

Baza

liście róż, łodygi róż

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Rrose Selavy

Rrose Selavy to kolekcja różnych warstw róży nałożonych jedna na drugą. Pani Gentile rozpoczyna od dwóch znanych nam wersji tego akordu - róży damasceńskiej i majowej. Róża damasceńska to wersja z korzennym podtekstem. Majowa jest świeża i miękka. Razem tworzą podwójne „r” w otwarciu i nazwie perfum.

Mark Behnke, Colognoisseur

#Galilu