1805 Tonnerre woda perfumowana 50ml

Grupa olfaktoryczna: drzewna, aromatyczno-ziołowa
Kod produktu: BF001
595,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis
The scent imagines moments within the Battle of Trafalgar. Powerful accords of smoke, gunpowder, Blood and Brandy combine with sea spray and a penetrating citrus note. The fragrance is singularly bold in its composition, yet ultimately refined, provocative and unique.
Składniki

Top: Lime, smoke, gun powder
Heart: Blood, brandy, sea spray
Base: Amber, fir balsam, cedarwood

Nuty Zapachowe
Głowa

limonka, skóra, proch strzelniczy

Serce

krew, sól morska, brandy

Baza

ambra, żywica jodłowa, drzewo cedrowe

O marce Beaufort

 

Markę stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachami oraz ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową całej kolekcji. Jak sam mówi: „Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia — to wszystko jest częścią mnie. Nazwa pochodzi od stworzonej w 1805 roku skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy wyrażać się jako marka”.


Zapachy Beaufort  powstają  w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi brytyjskimi perfumiarzami i mają odzwierciedlać narodową podświadomość zbiorową. I tak na przykład Iron Duke powstał na cześć Arthura Wellesleya — księcia Wellingtona, jeźdźca, żołnierza, polityka i zapalonego miłośnika krawiectwa. Zbudowano go na nutach skóry, tytoniu, rumu oraz… prochu strzelniczego.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Tonnerre

Dużo, dużo smoły brzozowej. Jest to składnik dający silnie dymny aromat, wytwarzany poprzez gotowanie soku brzozowego. W przypadku Tonnerre perfumiarka używa go w znacznie wyższym stężeniu niż ktokolwiek wcześniej, aby uzyskać efekt prochu strzelniczego. Uwielbiam jego intensywność… a zapach smoły od razu przywołuje skojarzenia z łodziami.

Leo Crabtree, The Chic Geek

#Galilu