Cinabre woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowo-ambrowa
Kod produktu: MC-cinabre
169,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Prawdziwa rewolucja wśród zapachów różanych. Zapach Cinabre wyczarowuje różę, dzięki swojej przełomowej formule.
Połączenie esencji marokańskiej róży splendens, absolutu róży majowej i czystej wanilii to próba odtworzenia magicznego zapachu dawnych róż splendens z hrabstwa Ayrshire, znanych z niespotykanej i niezwykle rzadkiej nuty mirry.

W Rzymie znajduje się brama o nazwie Piazza Vittorio. To jedno z wejść do willi Palombara, gdzie markiz Massimiliano organizował ściśle tajne, elitarne spotkania fascynatów alchemii. Wciąż da się odczytać napis na drzwiach: „nasion, z których rozkwitły nasze kwiaty, nie da się kupić na straganie”. Oznacza to, że alchemia jest domeną wybrańców.
Na tych samych drzwiach napisano: „smok hesperyjski skrył się u wrót magicznego ogrodu”. Tego smoka namalowano przy ogromnej dracenie, znanej też jako drzewo smoka.
Szczególną cechą tego drzewa jest jego sok, który zmienia kolor w kontakcie ze skórą. Staje się on czerwony, stąd nazwa: smocza krew lub Cinabre.

Zapach Cinabre stworzono kierując się starożytną wiedzą. Już w średniowieczu Cinabre był bardzo cennym materiałem, poszukiwanym przez czarowników i alchemików.

Nuty Zapachowe
Głowa

imbir, czarny pieprz, różowy pieprz

Serce

róża Splenders, róża z Maroka

Baza

benzoina, wanilia, opoponaks

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Cinabre

Zapach zaczyna się ogniście – różowym i czarnym pieprzem oraz imbirem. Kiedy ten płomień słabnie, otwiera się różana nuta serca, która sprawia, że Cinabre staje się dość pudrowe. Wanilia i benzoina kontrastują z tą pudrowością, ale po korzennym otwarciu Cinabre stał się na mojej skórze zapachem głównie różanym. Myślę, że wolałbym trochę więcej ognia, ale róża jest piękna i spodoba się tym z was, którzy ją uwielbiają.

Mark Behnke, Ca Fleure Bon

#Galilu