Escentric 05 woda toaletowa

Grupa olfaktoryczna: drzewna
Kod produktu: EM-Escentric 05
250,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Od początku istnienia marki zapachy Escentric Molecules wprowadzane są na rynek parami. Nie odchodząc od schematu, Molecule 05, czysta, niepowtarzalna molekuła, idzie ramię w ramię z Escentric 05 — złożoną kompozycją opartą na tejże. 

Wyobracie sobie połacie wyspy skpane w słocu. wiszczca bryza, cykady, nabrzmiałe od słodyczy owoce i wiee zioła na wycignicie rki, sól osadzajca sina rozgrzanej skórze. Bazujcy na wspomnianym kaszmeranie Escentric 05 ucielenia twizj.Nuty głowy majwyjtkowo prostkonstrukcj: promienna bergamota i pomaracza, która przywołuje pozytywne emocje, radość i pogodducha. Dalej liść laurowy i rozmaryn, nadajcy kompozycji ziołowej tonacji jałowiec, i cyprys o szczególnie suchym, gryzcym aromacie. W bazie umieszczono dwa klasyczne, ródziemnomorskie składniki: labdanum i mastyks. Mastyks jest ywicmałego drzewa, które czsto ronie blisko morza. Ma ostry, czysty aromat wieo citych gałązek. Czystek, z którego otrzymuje silepkie, skórzane labdanum, to z kolei niewielka rolina, wystpujca w niemale całym basenie Morza ródziemnego. Całoci dopełnia municie figi — zarówno goryczy lici, jak i obfitoci dojrzałych owoców — która według Schöna stanowi o autentycznoci zapachu.

Nuty Zapachowe
Głowa

figa, bergamotka, pomarańcza, liść laurowy, rozmaryn, jałowiec, bazylia

Serce

Hedione, cypsys, frezja, irys, jaśmin

Baza

kaszmeran, czystek labdanum, piżmo, Ambroxan™, Iso E Super, mastyks

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Escentric 05

Nuta głowy Escentric 05 jest bardzo prosta: to bergamotka, która pozwala zapachowi zachować lekkość, oraz pomarańcza, składnik, który niesie ze sobą emocje: jest jasny i radosny. Przywołuje na myśl gaje pomarańczowe porastające wyspę na Morzu Śródziemnym, na której spędziłem niejedno lato.

Geza Schön, NST Perfume

#Galilu