Finisterre woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: morska
Kod produktu: MC-finisterre
169,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

"Perfumy te dedykuję Drodze świętego Jakuba - długiemu szlakowi, na którym wędrowcy często odnajdują drogę powrotną do utraconego wymiaru znajdującego się pomiędzy sferą świętości a sferą fizyczności. W szczególności jednak dedykuję je przylądkowi Fisterra - po przyjeździe do Santiago przejść nim można prawie sto kilometrów. Lokalna tradycja wzywa podróżników do kąpieli w oceanie. Następnie powinni oni spalić ubranie, które mieli na sobie podczas marszu, po czym, na pamiątkę tego doświadczenia powinni zachować znalezioną tam muszlę.

Inspiracją dla tej kreacji było zetknięcie się z oceanem, z siłą morza, wiatru i przyrody oraz z wyjątkową energią tego miejsca."

Nuty Zapachowe
Głowa

morskie akordy

Serce

kocanka, sosna

Baza

szara ambra, drzewo sandałowe

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Finisterre

Mieszkam nad morzem, kocham je i od dawna czuję z nim głęboki, duchowy związek. Uwielbiam zapach oceanu - solankowy i pełen aromatu morskich stworów. Te perfumy pachną właśnie jak ocean z dodatkiem zapachu drzew rosnących wzdłuż wydm. Ale to nie jest zapach plaży, na której leżysz, aby się opalić. To ścieżka wzdłuż klifu, wypełniona słońcem, ale zdradliwa.

Mark Behnke, Ca Fleure Bon

#Galilu