Fathom V woda perfumowana 50ml

Grupa olfaktoryczna: kwiatowa, świeża, morska, zielona
Kod produktu: BF005
595,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

[Fathom (pl. sążeń) - jednostka długości wynosząca sześć stóp, używana do określania głębokości morza]

 

Ojca morskie tulą fale;
Z kości jego są korale,
Perła lśni, gdzie oko było;
Każda cząstka jego ciała
W drogi klejnot się przebrała
Oceanu dziwną siłą.
- Pieśń Ariela

Inspiracją do stworzenia tego zapachu była Burza, w której Szekspir wyczarowuje obrazy gwałtownej pogody, wraków statków oraz magicznych wysp. Motywem przewodnim perfum Fathom V jest zwrot zaczerpnięty z „Pieśni Ariela”.

"Angielskie wyrażenie „sea-change”, rozumiane dziś jako transformacja lub metamorfoza, znajduje się obecnie w powszechnym użytku, a po raz pierwszy wykorzystane zostało właśnie w sztuce Szekspira. Punktem wyjścia przy tworzeniu zapachu Fathom V było dla nas nieustannie zmieniające się morze. Zgłębiliśmy je poprzez użycie, wydawałoby się przeciwstawnych sobie surowców o nad wyraz wysokim stężeniu: sól połączyliśmy z ziemią, zioła zmieszaliśmy z mchem, a jasne kwiatowe nuty zestawiliśmy z intensywnymi ciemnymi przyprawami i pieprzem.

Łącząc ze sobą tak kontrastujące elementy jak góra i dół, oraz światło i cień, chcieliśmy oddać charakter wiecznie zmieniającego się morza: jego intensywności - czarowi jego mrocznych głębin.

Zapach dla nieustraszonych: wyzywająca interpretacja prawdziwego znaczenia słowa „morski”…"

Nuty Zapachowe
Głowa

ziemia, zielone liście, akord wodny

Serce

kumin, lilia, czarny pieprz

Baza

wetiwer, mech, sól

O marce Beaufort

 

Markę stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachami oraz ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową całej kolekcji. Jak sam mówi: „Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia — to wszystko jest częścią mnie. Nazwa pochodzi od stworzonej w 1805 roku skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy wyrażać się jako marka”.


Zapachy Beaufort  powstają  w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi brytyjskimi perfumiarzami i mają odzwierciedlać narodową podświadomość zbiorową. I tak na przykład Iron Duke powstał na cześć Arthura Wellesleya — księcia Wellingtona, jeźdźca, żołnierza, polityka i zapalonego miłośnika krawiectwa. Zbudowano go na nutach skóry, tytoniu, rumu oraz… prochu strzelniczego.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Fathom V

Wąchanie Fathom V to istne szaleństwo. Mój umysł przeskakuje z jednego aspektu perfum na drugi, tworząc tysiące fascynujących wizji. Każdy element zapachu się rozwija, jak niekończący się obraz przedstawiający epicką bitwę na morzu, która toczy się i toczy, a ja wciąż dostrzegam nowe detale. Moi drodzy, Fathom V jest tak ekscytujący, jak to tylko możliwe w przypadku perfum.

Thomas Dunckley, The Candy Perfume Boy

#Galilu