Grenadille d'Afrique woda perfumowana 100 ml

Grupa olfaktoryczna: drewna suche
Kod produktu: AED024
1 100,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Od tryskającego soku po balsamiczną żywicę. Od zadymionego drewna po kamień wypalony słońcem. Od purpurowego zmierzchu do atramentowo-czarnej nocy. Grenadille d'Afrique składa hołd nie hebanowi, któremu zawdzięcza nazwę, ale także pierwotnemu krajobrazowi Afryki.

"To zaskakujący, bezkompromisowy i pełen emocji zapach", wyjaśnia perfumiarz Alberto Morillas. Materiały są proste, surowe i nieprzetworzone. To dzięki ich gęstości i prostocie zapach zamienia się w sztukę".

Zaczyna się od afrykańskiego drzewa hebanowego, rzadkiego i kosztownego członka rodziny palisandrów, którego łacińska nazwa Dalbergia melanoxylon, tłumaczy się jako "czarne drewno". Nazwa nie oddaje całej palety barw tego drewna znanego także jako grenadilla, która przechodzi od głębokiej purpury do brązowo-czarnego. Starożytni Egipcjanie, którzy nazywali go h'bny, tworzyli z niego cenne meble. W Tanzanii członkowie grupy etnicznej Makonde, którzy znają to drzewo jako mpingo, używają go do tworzenia spektakularnych, wysoko cenionych rzeźb Drzewa Życia.

Morillas opisuje swoje dzieło jako "skamieniałe drewno wtarte w akord wanilii", silnie skontrastowaną kompozycję, która rozjaśnia jej ciemne nuty bardziej świetlistymi. Grenadille d'Afrique odkrywa nowy region na mapie zapachowej, gdzie lasy i żywice spotykają atrament i kamień.

Nuty Zapachowe
akord afrykańskiego hebanu, wetiwer, czystek labdanum, jałowiec, wanilia, bergamotka, lawenda, fiołek

O marce Aedes de Venustas

 

Od 1995 roku olfaktoryczna galeria sztuki założona przez koneserów perfumiarstwa Roberta Gerstnera i Karla Bradla, od 2012 roku niezależna marka perfumeryjna. Pierwszy zapach,  Aedes de Venustas (łac. świątynia piękna) Signature, stworzono w kontrze do tradycyjnego wzorca piramidy zapachowej powszechnie przyjęty podział na nuty bazy, serca i głowy zastąpiono własnym schematem.


Wyróżniająca nuta wszystkich dzieł marki to kadzidło łączone z niezwykłymi, rzadkimi i nieraz najdroższymi surowcami świata. Efektem są kompozycje szlachetne, przemyślane, oporne na trendy, wielowymiarowe, dostojne i bogate. Z najwyższej półki.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu