Hanbury woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowa
Kod produktu: MC-hanbury
169,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Inspiracją dla tego zapachu były ogrody przy willi Hanbury w Ventimiglia, mieście położonym w północnych Włoszech, nad Morzem Śródziemnym. Esencje z tego ogrodu zbierała przez całe swoje życie jego właścicielka Dorothy Hanbury, piękna i pełna uroku dama.  Wiosną te esencje łączą się ze sobą i mieszają z miękkim, ciepłym powiewem znad morza, tworząc niezwykłą harmonię, którą odtwarza zapach Hanbury.
To najbardziej „kobiecy” zapach z linii perfum klasycznych.

W skład perfum wchodzi również kielichowiec wonny – jego wyjątkowa nuta spina kompozycję wszystkich zapachów ogrodu lady Hanbury. To romantyczne drzewo, które kwitnie w lutym, ma bardzo małe, białe kwiatki, emanujące niezwykle silnym aromatem.

Nuty Zapachowe
Głowa

limonka sycylijska, gorzka pomarańcza, słodka pomarańcza

Serce

kielichowiec wonny, miód, akacja

Baza

naturalne białe piżmo, benzoina

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Hanbury

Pierwsze nuty to świeże cytrusy zdominowane przez limonkę. Serce zapachu składa się z intensywnie słodkiego, kwiatowego akordu kielichowca wonnego połączonego z akacją. Akord złotego miodu krzyżuje się z benzoiną, tworząc słodko żywiczną bazę zapachu Hanbury. Kielichowiec wonny czyni Hanbury wyjątkowym w rodzinie zapachów ze śródziemnomorskich ogrodów i sprawia, że warto go wypróbować.

Mark Behnke, Ca Fleure Bon

Miodowy, bogaty, dzięki słodkiej piżmowości mimozy przywodzący na myśl intymność wczesnodziecięcych zabaw w odkrywanie swojej zmysłowości. Odstaje jednak nieco od obu pozostałych zapachów z kielichowcem wonnym.

Elena Vosnaki, Perfume Shrine

#Galilu