Les Nuits woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowo-drzewna
Kod produktu: ADV-Les Nuits
305,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Upalna letnia noc 1838 roku, dom w Nohant – to tam urządzane są słynne, dekadenckie, trwające do późna przyjęcia, na których spotykają się wszyscy paryscy intelektualiści i artyści: Alfred de Musset, Franciszek Liszt, Marie d’Agoult, Honoriusz Balzak, Gustave Flaubert, Eugène Delacroix. Uwielbiająca nocny tryb życia George Sand i jej ówczesny kochanek, Fryderyk Chopin, leniwie przechadzają się po pachnących ogrodach aż do świtu. Powietrze przenika intensywna woń perfum pisarki. Ich receptura, odtworzona na podstawie pozostałości małej fiolki podróżnej, przechowywanej przez Christiane’a Sanda i powierzonej historyczce perfum Annick Le Guérer, została na nowo zinterpretowana przez Dominique’a Ropiona.

To przede wszystkim unikalny, upojny zapach tureckiej rosa damascena, najszlachetniejszej i najbardziej luksusowej ze wszystkich róż. Jej uwodzicielska moc została wzmocniona dodatkiem ziemistej, drzewnej, bardzo zmysłowej paczuli, a także wyrafinowanymi, pudrowymi nutami irysa, kwiatowym, odurzającym ylang- ylang oraz wetiwerem, o dymnym, skórzanym aromacie i ognistym temperamencie.

Nuty Zapachowe

róża damasceńska, paczula, irys, ylang-ylang, wetiwer

O marce Astier de Villatte

 


Marka z rzemieślniczym zacięciem. Jej założyciele, Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte, wytwarzają ceramikę zgodnie z tradycyjnymi XIX-wiecznymi metodami — każdy wyrób jest dzięki temu ponadczasowy i niepowtarzalny. Na ceramice jednak nie koniec! W 2008 roku para przyjaciół zaprosiła do współpracy wybitne “nosy”: Emilie Mazeaud i Françoise Carona (gwiazdę japońskiego domu perfumeryjnego Takasago). Tak powstała linia wód kolońskich, kadzideł i świec zapachowych. Te ostatnie zasługują na szczególne wyróżnienie — każdy knot (z czystej bawełny) dostosowany jest do danej kompozycji, zaś szklane naczynia, zdobione niewielkimi bąbelkami powietrza, powstają w staroświeckim warsztacie w Toskanii. Etykiety i kartonowe opakowania drukuje jeden z ostatnich zecerów Francji — Monsieur Huin.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Więcej o Les Parfums Historiques

Le Dieu Bleu, Artaban, Les Nuits – perfumy te są efektem spotkania twórców Astier de Villate: Ivana Pericolego i Benoîta Astier de Villatte’a, Dominique’a Ropiona, perfumiarza, i Annick Le Guérer, historyczki perfum, antropolożki i badaczki.

Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte to miłośnicy zadań niemożliwych do wykonania – lubią przywracać życie zaniedbanym, zniszczonym rzeczom, które trafiły do lamusa. Dlatego nie mieli wątpliwości, że warto przeżyć taką przygodę. Tworzyli już perfumy i świece zapachowe ze swoją współpracownicą Emilie Mazeaud, teraz postanowili wskrzesić trzy zapomniane zapachy, wykorzystując badania Annick Le Guérer i talent Dominique’a Ropiona.

Punktem wyjścia stała się trwająca od ponad 20 lat współpraca Ropiona z Annick Le Guérer. Historyczka dostarczyła słynnemu nosowi dokładną dokumentację dotyczącą pierwszych dwóch zapachów – formuły wraz z proporcjami wszystkich składników – a także pozostałości perfum z podróżnej fiolki George Sand, którą powierzył mu jeden z potomków pisarki, Christiane Sand.

Składniki, które nie spełniają współczesnych norm, zostały zmodyfikowane lub zastąpione innymi. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii i innowacji sprawiło, że udało się sprostać wyzwaniu, jakie postawili przez sobą twórcy Astier de Villate i ich współpracownicy.

#Galilu