Lignum Vitae woda perfumowana 50ml

Grupa olfaktoryczna: gourmand, drzewno-ambrowa
Kod produktu: BF004
595,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Inspiracją do stworzenia Lignum Vitae było innowacyjne wykorzystanie surowców, dzięki którym XVIII-wieczni zegarmistrzowie mogli skonstruować pierwszy precyzyjny okrętowy chronometr. Łącząc drewno, metal i sól, stworzyliśmy prawdziwie wyjątkowy zapach.

Poprzez wykorzystanie niebanalnych połączeń egzotycznych surowców, oddajemy cześć innowacyjnemu duchowi, który umożliwił statkom bezpieczną przeprawę przez morza całego świata.

Nuty Zapachowe
Głowa

czarny pieprz, drzewo pieprzowe, akord magdalenki

Serce

jałowiec, imbir, limonka

Baza

sól morska, akord maślany, akord drzewa gwajakowego

O marce Beaufort

 

Markę stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachami oraz ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową całej kolekcji. Jak sam mówi: „Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia — to wszystko jest częścią mnie. Nazwa pochodzi od stworzonej w 1805 roku skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy wyrażać się jako marka”.


Zapachy Beaufort  powstają  w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi brytyjskimi perfumiarzami i mają odzwierciedlać narodową podświadomość zbiorową. I tak na przykład Iron Duke powstał na cześć Arthura Wellesleya — księcia Wellingtona, jeźdźca, żołnierza, polityka i zapalonego miłośnika krawiectwa. Zbudowano go na nutach skóry, tytoniu, rumu oraz… prochu strzelniczego.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Lignum Vitae

Lignum Vitae otwiera się zapachem morskiej bryzy, który czujesz, wiosłując do brzegu. Cytrusowy melanż to kopia słońca, które świeci nad twoją nad głową. Po dotarciu do brzegu wchodzisz do dżungli i tam wita cię akord roślinny – przejrzały, słodki zapach płodnej natury. Kolejne dwie nuty, co zaskakujące, są tym, co łączy wszystko w jedną całość: akord ciasta karmelowego i magdalenki.

Mark Behnke, Colognoisseur

#Galilu