Molecule 01 + Iris woda toaletowa

Grupa olfaktoryczna: delikatnie kwiatowa
Kod produktu: EM-Molecule 01 + Iris
120,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Iso E Super + irys

Iso E Super to syntetyczna molekuła o zapachu drzewa cedrowego. Daje uczucie ciepłego, miękkiego otulenia.

Irys to składnik naturalny – ekstrakt z korzeni różnych rodzajów irysa.

„Nie jest łatwo opisać zapach irysa, ale kiedy wąchasz perfumy bez niego, a potem perfumy, które go zawierają, natychmiast rozumiesz, jak działa ten składnik. Dzięki niemu stają się one kremowo pudrowe. Irys nadaje perfumom fizyczny wymiar.

Mój romans z irysem trwa już długo. Każdy zapach Escentric ma nutę irysa. Bo dla mnie irys to symbol luksusu. Absolut irysa dalmatyńskiego (iris pallida), którego tutaj użyłem, jest jednym z najdroższych składników w przemyśle perfumeryjnym. Można znaleźć znacznie tańsze ekstrakty z irysa, ale one nie mają w sobie wielkiego i subtelnego piękna, które posiada ten absolut. To radykalne posunięcie, aby dodać tak dużo do perfum. Zapach, jaki pozostawia po sobie ktoś, kto nosi te perfumy, jest fantastyczny. To bomba, ale subtelna” – Geza Schön

Nuty Zapachowe
Iso E Super, irys

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Molecule 01 + Iris

Zapach irysa bywa frapujący. Może być ziemisty, roślinny, słodki, fiołkowy i pudrowy, a w Molecule + Iris ma wszystkie te cechy, ale inną osobowość. Nie jest szary i autorefleksyjny, tylko trójwymiarowy i optymistyczny. Wydostaje się z flakonu w postaci orzeźwiającej bryzy, prezentując swoje czyste, piżmowe, delikatne, barwne oblicze.

Thomas Dunckley, The Candy Perfume Boy

#Galilu