molecule 04

Grupa olfaktoryczna: drzewna
Kod produktu: EM-molecule04
353,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Escentric Molecules 04 oddaje hołd futurystycznej świeżości molekuły Javanol o czystym zapachu drzewa sandałowego, wykorzystując ją w dwóch różnych perfumach.

Escentric 04 – formuła
Molecule 04 – molekuła

Javanol jest molekułą zapachową w typie drzewa sandałowego, która utrzymuje się równie długo jak naturalny odpowiednik, lecz jest czysta jak żaden aromat w przyrodzie.

– W Javanol uwielbiam przede wszystkim niemal psychodeliczną świeżość – opowiada Geza Schön – ten zapach jest jak skórka grejpfruta z płynnego metalu wylewanego na aksamitne róże w kolorze kremowym.

Javanol pod wieloma względami przypomina Iso E Super, molekułę zastosowaną w Escentric Molecules 01. Podobnie jak Iso E Super, na zmianę pojawia się i znika. Tracimy zdolność wyczuwania zapachu na krótko po zastosowaniu go, tylko aby odnaleźć go na sobie później.

Javanol nie występuje w przyrodzie. Opracowano ten zapach w laboratoriach Givaudan w 1996 roku.

Molecule 04 składa się z molekuły Javanol, czystej i niepowtarzalnej

Nuty Zapachowe
Javanol

O marce Escentric Molecules

 

 

Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie zapachowi, którego nie ma w naturze, a który w latach 70. używany był do wzmacniania i utrwalania kompozycji. Sam pachnie raczej ciepło i drzewnie, a czasami w ogóle, ponieważ jego zapach zmienia się w zależności od otoczenia, temperatury, podłoża. Założyciel marki, Geza Schoen, wspomina, kiedy po raz pierwszy poczuł zapach wyizolowanego Iso E Super: “Zrozumiałem, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które mi się podobały, było to, że zawierały one dużą dawkę Iso E Super. Nigdy nie masz go dość. To jest jak narkotyk albo afrodyzjak”.

Najpierw zaczął eksperymentować, zwiększając dawki, aż w końcu stworzył zapach zawierający wyłącznie czystą molekułę. Tak powstał legendarny Molecule 01, który na każdym pachnie kompletnie inaczej — podobno jak feromony osoby, która go nosi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Molecule 04

Niemal psychodeliczna świeżość… Pachnie tak, jakby skórka grejpfruta z ciekłego metalu została wylana na aksamitne kremowe róże.

Geza Schön

Molecule 04 to bardzo nowoczesny zapach zawierający javanol. Ta genialna molekuła ma siłę emisyjną i trwałość drewna sandałowego, ale jej zapach, w przeciwieństwie do tego naturalnego, jest lekki i czysty. Flakon jest utrzymany w futurystycznym stylu i zamknięty w pudełku w rudobrunatnych odcieniach ze wzorem przypominającym kod kreskowy.

Ross, The Luxury Editor

#Galilu