Sideris woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: kwiatowo-ambrowa
Kod produktu: MC-sideris
169,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

"Zapach Sideris narodził się podczas długich, nocnych spacerów liguryjską plażą nad włoskim Morzem Śródziemnym. Chciałam uchwycić piękno tej chwili, kiedy człowiek czuje się, jakby unosił się w powietrzu, pomiędzy morzem a rozgwieżdżonym niebem. Ten zapach to prawdziwa poezja. Zadedykowałam go ostatniej nocnej gwieździe z wiersza Cesarego Pavese „Rankiem zawsze powracasz”.

Główną nutą zapachu Sideris jest czystek, typowo śródziemnomorska esencja. Razem z mirrą tworzą aromat przypominający dziką różę.
Szlachetne gatunki drewna podkreślają zapach aromatycznych ziół, a benzoina nadaje bogactwa nutom bazy.

Nuty Zapachowe
Głowa

kadzidło, czystek, mirra korsykańska, biały pieprz, szafran

Serce

róża turecka, róża splendens z hrabstwa Ayrshire

Baza

drzewo sandałowe, benzoina, woskowane drewno

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Sideris

Inspiracją do stworzenia Sideris był spacer wzdłuż plaży o północy. Zapach sprawia wrażenie, jakby narodził się z głębi nocy, kiedy przypływ powoli wraca, a gwiazdy wypełniają niebo. Madame Gentile wypełnia otwarcie kadzidłem, mirrą i szafranem, co dla mnie kreuje tajemniczość i wrażenie mroku nocy.

Mark Behnke, Ca Fleure Bon

#Galilu