Terror & Magnificence woda perfumowana 50 ml

Grupa olfaktoryczna: drzewna, kadzidlana
Kod produktu: BF012
595,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Terror & Magnificence czerpie inspirację z prac architekta Nicholasa Hawksmoora (1661-1736). Złowieszcze budynki według jego projektów są charakterystycznym akcentem w krajobrazie Londynu Hawksmoor, nazywany diabolicznym architektem, nadal fascynuje. Projektując niepowtarzalne kościoły, łączył elementy egipskie z tradycyjną, kościelną stylistyką. Te zdumiewające detale architektoniczne, jak również domniemana przynależność do loży masońskiej, wywołały spekulacje na temat wpływu symboliki okultystycznej na jego twórczość oraz dodały jej jeszcze więcej grozy i wzniosłości.

Kontrastując mrok z ekscytującym bogactwem perfumerka Pia Long stworzyła żywą, zapachową opowieść o człowieku, jego pracy i jego legendzie. Akordy somalijskiego kadzidła, suchego drewna i mokrych kamieni łączą się z dymem opium, papirusem i kyphi, które podkreśla baza z haitańskiej wetywerii, labdanum, benzoiny i mirry.

Komentarz Pii Long: mam poczucie, jak gdyby zapach, który właśnie stworzyliśmy, istniał od zawsze; tak jakbyśmy przywołali pradawną legendę.

Nuty Zapachowe
Głowa

szafran, czarny pieprz, dziegieć brzozowy

Serce

kadzidło, tytoń (absolut), akord kadzidła Kyphi, papirus

Baza

mirra, benzoina, labdanum (absolut), wetiwer z Haiti, akord mokrych kamieni

O marce Beaufort

 

Markę stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachami oraz ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową całej kolekcji. Jak sam mówi: „Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia — to wszystko jest częścią mnie. Nazwa pochodzi od stworzonej w 1805 roku skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy wyrażać się jako marka”.


Zapachy Beaufort  powstają  w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi brytyjskimi perfumiarzami i mają odzwierciedlać narodową podświadomość zbiorową. I tak na przykład Iron Duke powstał na cześć Arthura Wellesleya — księcia Wellingtona, jeźdźca, żołnierza, polityka i zapalonego miłośnika krawiectwa. Zbudowano go na nutach skóry, tytoniu, rumu oraz… prochu strzelniczego.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Terror & Magnificence

Jeśli kiedykolwiek odwiedziliście kościół z epoki baroku, wiecie, że często czuje się tam dym niezliczonych kadzideł i świec – ten zapach wsiąkł w kamienie, z których powstały ściany. Zawarcie tak wielu rodzajów kadzideł kościelnych w Beaufort London Terror & Magnificence sprawia, że są to perfumy znacznie czystsze. Leo Crabtree, dyrektor artystyczny marki, i Pia Long, perfumiarka, uchwycili w tym zapachu historię dymu.

Mark Behnke, Colognoisseur

#Galilu