Trois Pafums Historiques discovery set 3 x 10 ml

Kod produktu: ADV225
939,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Pierwsze w historii marki Astier de Villatte i pierwsze w świecie perfumiarskim – trzy historyczne zapachy: Le Dieu Bleu, Artaban i Les Nuits. Kolekcja jest zapakowana w luksusowe złote pudełko przewiązane paskiem z papieru wraz z książką o tych samych wymiarach, w której opisano niezwykłą historię trzech zapachów od 4000 roku p.n.e.

Książka wydrukowana na tradycyjnej maszynie należącej do Astier de Villate jest dwujęzyczna. Ilustracje to dzieło artystki Evy Jospin.

Trzy szklane flakony o pojemności 10 ml mają mniej lub bardziej bursztynowy kolor w zależności od składu perfum, a na ich czarnych nakrętkach widnieje logo AV.

Zapachy dostępne są również w pojemnościach 30 i 100 ml.

O marce Astier de Villatte

 


Marka z rzemieślniczym zacięciem. Jej założyciele, Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte, wytwarzają ceramikę zgodnie z tradycyjnymi XIX-wiecznymi metodami — każdy wyrób jest dzięki temu ponadczasowy i niepowtarzalny. Na ceramice jednak nie koniec! W 2008 roku para przyjaciół zaprosiła do współpracy wybitne “nosy”: Emilie Mazeaud i Françoise Carona (gwiazdę japońskiego domu perfumeryjnego Takasago). Tak powstała linia wód kolońskich, kadzideł i świec zapachowych. Te ostatnie zasługują na szczególne wyróżnienie — każdy knot (z czystej bawełny) dostosowany jest do danej kompozycji, zaś szklane naczynia, zdobione niewielkimi bąbelkami powietrza, powstają w staroświeckim warsztacie w Toskanii. Etykiety i kartonowe opakowania drukuje jeden z ostatnich zecerów Francji — Monsieur Huin.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Więcej o Les Parfums Historiques

Le Dieu Bleu, Artaban, Les Nuits – perfumy te są efektem spotkania twórców Astier de Villate: Ivana Pericolego i Benoîta Astier de Villatte’a, Dominique’a Ropiona, perfumiarza, i Annick Le Guérer, historyczki perfum, antropolożki i badaczki.

Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte to miłośnicy zadań niemożliwych do wykonania – lubią przywracać życie zaniedbanym, zniszczonym rzeczom, które trafiły do lamusa. Dlatego nie mieli wątpliwości, że warto przeżyć taką przygodę. Tworzyli już perfumy i świece zapachowe ze swoją współpracownicą Emilie Mazeaud, teraz postanowili wskrzesić trzy zapomniane zapachy, wykorzystując badania Annick Le Guérer i talent Dominique’a Ropiona.

Punktem wyjścia stała się trwająca od ponad 20 lat współpraca Ropiona z Annick Le Guérer. Historyczka dostarczyła słynnemu nosowi dokładną dokumentację dotyczącą pierwszych dwóch zapachów – formuły wraz z proporcjami wszystkich składników – a także pozostałości perfum z podróżnej fiolki George Sand, którą powierzył mu jeden z potomków pisarki, Christiane Sand.

Składniki, które nie spełniają współczesnych norm, zostały zmodyfikowane lub zastąpione innymi. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii i innowacji sprawiło, że udało się sprostać wyzwaniu, jakie postawili przez sobą twórcy Astier de Villate i ich współpracownicy.

#Galilu