pl en
Koszyk0

Marki

od
do

Gdy piękno budzi się i ujawnia światu swój zapomniany urok, magia przeszłości znów działa. Marka Oriza L. Legrand powstała w 1720 roku, za czasów Ludwika XV. Przez wieki rozwijała się w centrum przemysłu perfumeryjnego z rozmachem i elegancją, szczycąc się inspirującymi kreacjami i innowacjami technicznymi.

Założyciel Orizy, Fargeon, był członkiem znanej rodziny perfumiarzy Fargeon z Montpellier. Uważano, że receptury perfum i sekrety kosmetyczne zdradziła mu słynna kurtyzana Ninon de Lenclos, której wieczną młodość i urodę podziwiał cały dwór. Skojarzenie z piękną Ninon przyniosło Fargeonowi sławę i tak zaczęła się legenda Orizy.

Jego dziedzictwo kontynuowali Antonin Raynaud i L. Legrand, którzy połączyli tradycję ze zdobyczami nauki i przemysłu, tworząc nowe niezwykłe produkty. Raynaud i Legrand przeszli drogę od prostych rzemieślników i kupców do potężnych przemysłowców, którzy pomogli nadać perfumom status zmysłowych, luksusowych dóbr. Obaj byli prawdziwymi mistrzami w swojej sztuce - archiwa Maison Oriza L.Legrand dowodzą, że tworząc kompozycje zapachowe uprzedzali przemiany społeczne.