Delhi kadzidła

Kod produktu: ADV104
229,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Nasza riksza przeciska się wąskimi uliczkami Starego Miasta. Atmosfera jest apatyczna. Nagle nozdrza uderza mieszanina zapachów tysięcy przypraw. Betel, styraks, piżmo, mirra. Szare powiewy przydymionej wanilii. Papierosy ziołowe i eukaliptus.

Dzięki sprzyjającemu klimatowi wyspy Awaji, położonej u wybrzeży Kobe, pochodzi stamtąd najlepsze kadzidło. Tamtejsi mistrzowie perfumerii, koh-shi, przygotowują kadzidło zgodnie z tysiącletnią tradycją, przekazywaną przez pokolenia z ojca na syna. Doprowadzili do perfekcji cztery etapy produkcyjne. Najpierw przygotowują i mieszają składniki – wszystkie pochodzenia naturalnego – w tym egzotyczne drewno, rośliny i zioła, żywice roślinne i perfumy. Ugniatają te składniki, uzyskując jednolitą pastę, i pozostawiają na dwa tygodnie, aby połączyła się z perfumami. Z tej pasty formują następnie długie paski, które przycinają do żądanej długości i pozostawiają na trzy dni do wyschnięcia na zachodnim wietrze. Gotowe kadzidło zbiera się w pęczki. Każde pudełko zawiera około 125 kadzidełek, z których każde pali się przez 30 minut.

Sposób użycia
Zapalić końcówkę kadzidełka i zdmuchnąć płomień. Umieścić dymiące kadzidełko w stojaku lub misce wypełnionej piaskiem lub ryżem. Aby zagasić kadzidełko, wystarczy delikatnie ścisnąć jego końcówkę. Można będzie zapalić je ponownie później.

O marce Astier de Villatte

 


Marka z rzemieślniczym zacięciem. Jej założyciele, Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte, wytwarzają ceramikę zgodnie z tradycyjnymi XIX-wiecznymi metodami — każdy wyrób jest dzięki temu ponadczasowy i niepowtarzalny. Na ceramice jednak nie koniec! W 2008 roku para przyjaciół zaprosiła do współpracy wybitne “nosy”: Emilie Mazeaud i Françoise Carona (gwiazdę japońskiego domu perfumeryjnego Takasago). Tak powstała linia wód kolońskich, kadzideł i świec zapachowych. Te ostatnie zasługują na szczególne wyróżnienie — każdy knot (z czystej bawełny) dostosowany jest do danej kompozycji, zaś szklane naczynia, zdobione niewielkimi bąbelkami powietrza, powstają w staroświeckim warsztacie w Toskanii. Etykiety i kartonowe opakowania drukuje jeden z ostatnich zecerów Francji — Monsieur Huin.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

#Galilu