Zaloguj się
DREWNO SANDAŁOWE W PERFUMIARSTWIE
Zapach człowieczeństwa
Znany od 3 tysięcy lat sandałowiec to dziś rzadki gatunek drzewa. Rośnie głównie w Australii i Nowej Kaledonii, gdzie jest uprawiany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jego drewno jest jednym z najcenniejszych na świecie, a ciepły, kremowy, mleczno-drzewny zapach jego esencji sprawia, że stanowi jeden z najdroższych składników w przemyśle perfumeryjnym. Wyrusz w rejs po Pacyfiku, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym drewnie w kontekście botaniki, historii, literatury, rolnictwa, chemii i oczywiście perfum.
Autorzy: Éléonore de Bonneval, Mathilde Cocoual, Olivier R.P. David, Jeanne Doré, Anne-Sophie Hojlo & Delphine de Swardt
Język: angielski
Liczba stron: 96
O marce Nez Éditions
Internetowe recenzje perfum zrewolucjonizowały branżę — okazało się, że oprócz krytyka literackiego, filmowego i muzycznego znajdzie się też miejsce dla krytyka perfumeryjnego. NEZ jest pierwszą publikacją wychodzącą w druku, która prezentuję tę dziedzinę krytyki (a ta bywa tutaj bardzo ostra!). Łącząc artykuły, wywiady, ankiety i analizy dotyczące zapachu, jedyne w swoim rodzaju pod względem różnorodności perspektyw wydawnictwo pomaga zrozumieć, jak zmysł powonienia łączy nas ze światem.
W bardzo zróżnicowanym gronie publicystów NEZ znajdują się nie tylko branżowi pasjonaci, ale również naukowcy, pisarze, akademicy, ekonomiści, historycy, fotografowie i wszelkiej maści artyści.