Viridarium woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: drzewna, cytrusowa
Kod produktu: MC-Viridarium woda perfumowana
177,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Viridarium to nazwa nadana ogrodom okalającym wille patrycjuszowskie w starożytnym Rzymie, inspirowana zamiłowaniem ówczesnym ogrodników do eksperymentowania. Niezwykłe połączenia roślin z całkiem odmiennych środowisk, np. jodły pospolitej i palmy daktylowej, pośród licznych innych krzewów, drzew i kwiatów.

Nuty Zapachowe
Głowa

mandarynka, bergamotka, szałwia muszkatołowa, zielony akord

Serce

akord kwiatów rumianku, dziko rosnące zioła, mak (liść), macerowane daktyle, wosk pszczeli, goździk

Baza

akord egzotycznego drewna, kadzidło, cyprys, wiąz, jodła z Kaliforni

O marce Maria Candida Gentile

 

 

Maria Candida ukończyła prestiżową szkołę dla perfumiarzy w Grasse. Bliska jest jej filozofia slow factory, a w swoich kompozycjach używa wyłącznie najlepszych naturalnych surowców, często pochodzących z małych, ekologicznych upraw. Tworzy zapachy szczere, “pod siebie”, w kontrze do głównego nurtu. Każdy opowiada inną historię.

“Moje pierwsze wspomnienie związane jest z różami z rodzinnego ogrodu. Kiedy kwitły, zbierałam płatki i przygotowywałam własną wodę różaną, którą potem przelewałam we flakony i obdarowywałam rodzinę. Kiedy dorosłam, stało się dla mnie jasne, że tworzenie zapachów to pasja mojego życia. Uważam, że dobry zapach to taki, który dobrze działa na osobę, która go używa. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki naturalnym esencjom, które przemawiają do naszego ciała i umysłu, i które instynktownie kochamy” — mówi.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Więcej o Viridarium

Viridarium Liwii z I roku p.n.e., to ogród, który można podziwiać na wspaniale zachowanym fresku w Muzeum Narodowym w Rzymie. To właśnie on stał się inspiracją dla najnowszego dzieła olfaktorycznego marki Maria Candida. Analiza obrazu doprowadziła do sporządzenia listy zawierającej wszystkie rośliny z Viridarium, którą Maria Candida wykorzystała do złożenia hołdu dla ogrodu. W zapachu połączono pozornie niepasujące do siebie nuty zapachowe, dzięki czemu udało się stworzyć nowy, fascynujący świat zawieszony pomiędzy przeszłością a teraźniejszością z uwzględnieniem dzisiejszego stylu marki.

#Galilu