Esclave świeca - kolor stone

Kod produktu: CT310
1 105,00 zł
Dodaj do ulubionych

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Pourquoi naître esclave („Czemu urodziłam się niewolnicą”) to tytuł serii popiersi, stworzonych około 1870 roku przez malarza i rzeźbiarza Jeana-Baptiste'a Carpeaux (1827-1875). Carpeaux, u szczytu kariery, jako protegowany Napoleona III, dostał zamówienie od miasta Paryża, aby zaprojektować Fontaine de l’Observatoire. Lekko zmodyfikował jednak narzucony temat przewodni – cztery strony świata – zamieniając go alegorycznym, spersonifikowanym przedstawieniem Europy, Afryki, Azji i Ameryki. Pracując nad odzwierciedleniem Afryki, wpadł na pomysł stworzenia popiersia schwytanej, czarnoskórej kobiety – Négresse Captive. Wierne uchwycenie ruchu człowieka było jego obsesją, wyrzeźbił więc niewolnicę pod takim kątem, że jej ruch wyrażał bunt. Uważa się, że kobieta, która pozowała do tego popiersia, mogła również być modelką Charlesa Cordiera, gdy tworzył „Capresse des colonies” w 1861 roku.

35cm

O marce Trudon

 

 

Francuska firma rodzinna z Normandii, produkująca świece od 1643 roku.  Dostarczała je na francuski dwór królewski i najważniejszych kościołów we Francji. Maria Antonina była wierną klientką firmy, a Napoleon podarował synowi w dniu narodzin świecę wysadzaną złotymi medalionami z jego podobizną…

W 2006 roku zapomnianą wówczas  firmę przejął Ramdane Touhami, genialny artysta, przedsiębiorca i dyrektor kreatywny,  i zrobił z niej markę bezsprzecznie kultową. W jej ofercie znajdziecie klasyczne perfumy, zapachy do wnętrz, akcesoria i cieszące się największym uznaniem świece — produkowane z wosków naturalnych, umieszczane w ręcznie wytwarzanych  szklanych naczyniach z charakterystycznym złotym lub srebrnym emblematem, o złożonych, kunsztownych i trwałych zapachach. Takich, które dają o sobie znać jeszcze długo po zgaszeniu.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Proces powstawania świec z serii The Busts

#Galilu