Cierge de Lune woda perfumowana 100 ml

Grupa olfaktoryczna: ambrowa
Kod produktu: AED023
1 100,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Kwitnący kaktus nadaje ton tej surowej, eleganckiej wanilii w jej mrocznym wydaniu. Chłodnej i krystalicznej jak księżycowe, pustynne powietrze. Aksamitnej i zmysłowej jak niebo o północy. Zapach Cierne de Lune został zainspirowany tajemniczym, kwitnącym nocą kaktusem cereus, znanym również jako Królowa Jednej Nocy.

Francuzi nazywają tego kaktusa cierge de lune - "księżycową świecą", a jego łacińska nazwa brzmi selenicereus grandiflorus. Jako że jego spektakularne kwiaty rozwijają się dopiero po zmroku i więdną wraz ze wschodem słońca, królowa Maria Antonina zleciła artyście-botanikowi Pierre'owi Josephowi Redoute, by uchwycił przejmujące piękno kaktusa Nowego Świata, malując go o północy. Dzisiaj Karl Bradl i perfumiarz Fabrice Pellegrin odtwarzają wytworny aromat tej sugestywnej, lecz ulotnej muzy.

Cierne de Lune zabierze cię w olfaktoryczną podróż w głąb pustyni. Rzadki, królewski kwiat zinterpretowany na nowo.

Nuty Zapachowe
akord Crystalline, wanilia z Madagaskaru (absolut), ylang-ylang, różowy pieprz, czarny pieprz, ambroksan, zamsz, kadzidło, piżmo

O marce Aedes de Venustas

 

Od 1995 roku olfaktoryczna galeria sztuki założona przez koneserów perfumiarstwa Roberta Gerstnera i Karla Bradla, od 2012 roku niezależna marka perfumeryjna. Pierwszy zapach,  Aedes de Venustas (łac. świątynia piękna) Signature, stworzono w kontrze do tradycyjnego wzorca piramidy zapachowej powszechnie przyjęty podział na nuty bazy, serca i głowy zastąpiono własnym schematem.


Wyróżniająca nuta wszystkich dzieł marki to kadzidło łączone z niezwykłymi, rzadkimi i nieraz najdroższymi surowcami świata. Efektem są kompozycje szlachetne, przemyślane, oporne na trendy, wielowymiarowe, dostojne i bogate. Z najwyższej półki.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Opinie o Cierge de Lune

Nazwa Cierge de Lune, perfum stworzonych przez Fabrice'a Pellegrina, oznacza „księżycową świecę” i jest hołdem dla kwitnącego w nocy selenicereusa wielkokwiatowego, który pachnie jak mocna wanilia. Myślę, że to jeden z najdziwniejszych zapachów gourmand, z jakimi kiedykolwiek się zetknąłem – podobny do wciąż płonącego deseru Baked Alaska.

Chandler Burr, New York Times

#Galilu