Le Dieu Bleu woda perfumowana

Grupa olfaktoryczna: korzenna
Kod produktu: ADV-Le Dieu Bleu
305,00 zł
Dodaj do ulubionych
Możesz kupić próbkę tego zapachu

Zapłać z lub podziel płatność z

Jesteśmy autoryzowanym sklepem, gwarantujemy oryginalność naszych produktów

Darmowa dostawa od 500 zł
3 próbki gratis do zamówienia
14 dniowa możliwość zwrotu
Wygodne i bezpieczne płatności
Opis

Le Dieu Bleu przybywa do nas wehikułem czasu ze starożytnego Egiptu, sprzed 4000 lat p.n.e. Jego boski, tajemniczy zapach jest niczym ślad przeszłości, ale nie z tego świata, bo to perfumy dla bogów. Upojne aromaty ziela, soków, korzeni i kory miały pomóc w kontaktach z siłami pozaziemskimi. Imponująco odtworzone przez Dominique’a Ropiona, ożywcze, zniewalające zapachy przenoszą nas natychmiast do świątyń z czasów świetności starożytnego Egiptu.

W Le Dieu Bleu łączą się ciepły, miodowy kwiat żarnowca, mistyczna mirra obdarzona wielką siłą, która wypływa z drzewa białymi łzami o korzennym, a zarazem słodkim aromacie, świeży, zielony balsam z Gileadu oraz tatarak ze swym niezwykłym ziołowo-korzenno-drzewnym zapachem, który gęstymi kępami porasta spokojne brzegi Nilu.

Nuty Zapachowe

żarnowiec, mirra, balsam z Gileadu, tatarak

O marce Astier de Villatte

 


Marka z rzemieślniczym zacięciem. Jej założyciele, Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte, wytwarzają ceramikę zgodnie z tradycyjnymi XIX-wiecznymi metodami — każdy wyrób jest dzięki temu ponadczasowy i niepowtarzalny. Na ceramice jednak nie koniec! W 2008 roku para przyjaciół zaprosiła do współpracy wybitne “nosy”: Emilie Mazeaud i Françoise Carona (gwiazdę japońskiego domu perfumeryjnego Takasago). Tak powstała linia wód kolońskich, kadzideł i świec zapachowych. Te ostatnie zasługują na szczególne wyróżnienie — każdy knot (z czystej bawełny) dostosowany jest do danej kompozycji, zaś szklane naczynia, zdobione niewielkimi bąbelkami powietrza, powstają w staroświeckim warsztacie w Toskanii. Etykiety i kartonowe opakowania drukuje jeden z ostatnich zecerów Francji — Monsieur Huin.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie Zaloguj się lub Załóż konto

Więcej o Les Parfums Historiques

Le Dieu Bleu, Artaban, Les Nuits – perfumy te są efektem spotkania twórców Astier de Villate: Ivana Pericolego i Benoîta Astier de Villatte’a, Dominique’a Ropiona, perfumiarza, i Annick Le Guérer, historyczki perfum, antropolożki i badaczki.

Ivan Pericoli i Benoît Astier de Villatte to miłośnicy zadań niemożliwych do wykonania – lubią przywracać życie zaniedbanym, zniszczonym rzeczom, które trafiły do lamusa. Dlatego nie mieli wątpliwości, że warto przeżyć taką przygodę. Tworzyli już perfumy i świece zapachowe ze swoją współpracownicą Emilie Mazeaud, teraz postanowili wskrzesić trzy zapomniane zapachy, wykorzystując badania Annick Le Guérer i talent Dominique’a Ropiona.

Punktem wyjścia stała się trwająca od ponad 20 lat współpraca Ropiona z Annick Le Guérer. Historyczka dostarczyła słynnemu nosowi dokładną dokumentację dotyczącą pierwszych dwóch zapachów – formuły wraz z proporcjami wszystkich składników – a także pozostałości perfum z podróżnej fiolki George Sand, którą powierzył mu jeden z potomków pisarki, Christiane Sand.

Składniki, które nie spełniają współczesnych norm, zostały zmodyfikowane lub zastąpione innymi. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii i innowacji sprawiło, że udało się sprostać wyzwaniu, jakie postawili przez sobą twórcy Astier de Villate i ich współpracownicy.

#Galilu