pl en
Koszyk0

Marki

od
do

 

BeauFort London to perfumeria w najlepszym, brytyjskim stylu. Tworząc zapachy kieruje się ciekawością świata a jej inspiracją jest morze.

Markę BeauFort London stworzył muzyk i pisarz Leo Crabtree, który przez całe życie fascynował się zapachem i ciemną stroną historii Wielkiej Brytanii. Te dwa nurty stanowią siłę napędową kolekcji a na tożsamość marki składają się typowo brytyjskie obsesje. Crabtree urodził się w rodzinie artystów, psychologów i żeglarzy, a jego pierwszym domem była łódź na Tamizie.

– Morze, jego tradycje i przesądy oraz związany z nim styl życia – to wszystko jest częścią mnie. Nazwa „BeauFort London” pochodzi od stworzonej w 1805 skali siły wiatru i stanowi strukturę, w obrębie której staramy się wyjaśnić sami siebie: Wiatr istnieje od niepamiętnych czasów, a jednocześnie stale się zmienia i może potencjalnie siać zniszczenie.

W tym kontekście trudno się dziwić, że pierwszy zapach z kolekcji, Come Hell or High Water, silnie korzystał z morskiej przeszłości Wielkiej Brytanii. Zgodnie z zamysłem kolekcja jest śmiała, czasem przekorna, lecz zawsze napędzana wrodzoną ciekawością i chęcią poszerzania horyzontów.

Zapachy, które powstały w ścisłej współpracy z najwybitniejszymi perfumiarzami Wielkiej Brytanii, odzwierciedlają narodową podświadomość zbiorową: starania, aby rzucić światło na wielkie chwile z przeszłości i choćby na moment przywrócić do życia naszą wspólną historię, którą porwał morski wiatr.